Aluplast ambasadorem budownictwa pasywnego

Polski Instytut Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej im. Güntera Schlagowskiego po raz kolejny przyznał firmie aluplast sp. z o.o. rekomendację, jako zaufanemu partnerowi inwestycji pasywnych i energooszczędnych. 

aluplast_ambasador_budownictwa_pasywnego_maleAmbasadorzy Budownictwa Pasywnego, jak podkreślają przedstawiciele PIBP,  to grupa firm z różnych sektorów branży budowlanej, które wprowadzają innowacje na Polski rynek w postaci komponentów i systemów budowlanych zalecanych do stosowania w budynkach pasywnych oraz świadczą usługi projektowania i budowy takich obiektów w oparciu o kryteria budownictwa pasywnego według najwyższych standardów opracowanych przez Passivhaus Institut Darmstadt.


Firma Aluplast od lat konsekwentnie rozwija swoje produkty, oferując rozwiązania dedykowane do budynków energooszczędnych i pasywnych, przy czym rozwój produktów odbywa się dwukierunkowo. Pierwsze, „klasyczne” podejście w rozwoju systemów okiennych to głównie zabiegi związane ze zwiększaniem głębokości zabudowy kształtowników oraz liczby komór.
Drugi, „rewolucyjny”, kierunek to działania nakierowane na zmiany w konstrukcji profili PVC i technologii produkcji okien, związane m.in. z eliminowaniem z profili wzmocnień stalowych, negatywnie oddziałujących na ich właściwości cieplne, wdrażaniem technologii wklejania szyb czy wykorzystaniem w produkcji profili materiałów kompozytowych. Efektem tych prac jest m.in. seria systemów energeto®, projektowana z myślą o budynkach energooszczędnych i pasywnych. 

Okna energeto® opierają się na kombinacji innowacyjnych technologii opracowanych przez aluplast:

  • "bondinginside" -specjalnych skrzydeł zaprojektowanych pod kątem wklejania szyb
  • "powerdurinside" - nowegorodzaju ram opracowanych we współpracy z firmą BASF z zastosowaniem tworzywa sztucznego Ultradur® High Speed, które zastępuje wzmocnienia stalowe stosowane w konwencjonalnych ramach
  • "foam inside" - opcjonalna możliwość wypełniania komór profili materiałem termoizolacyjnym

aluplast2014_ambasador_budownictwa_pasywnego_certyfikat

 

Instytut Domów Pasywnych w Darmstadt wydał na okna w systemie energeto® 8000 "foam inside" certyfikat rekomendujący je jako doskonałe rozwiązanie do domów pasywnych.

Cieszy nas bardzo, że dzięki zaangażowaniu naszych partnerów-producentów okien,systemy energeto stosowane są coraz częściej w różnego rodzaju budynkach pasywnych powstających w Polsce i za granicą. 

 reklama-energeto-155x263_2