aluplast dokonuje przejęcia amerykańskiego dostawcy systemów profili, firmy Chelsea Building Products.

aluplast® wzmacnia swoją pozycję na rynku amerykańskim poprzez przejęcie firmy Chelsea Building Products, dostawcy systemów profili z tworzyw sztucznych.

Chelsea

Partnerstwo umożliwiające synergię technologicznego i innowacyjnego Know-How obu partnerów.
aluplast® wzmacnia swoją pozycję na rynku amerykańskim poprzez przejęcie firmy Chelsea Building Products, dostawcy systemów profili PVC. W ten sposób grupa aluplast, należąca do grona wiodących światowych producentów systemów profili z PVC, rozszerza swoje portfolio przedsiębiorstw o firmę mającą w szerokiej palecie produkowanych wyrobów nie tylko profile okienne i drzwiowe, lecz również profile roletowe, elewacyjne (siding), dekoracyjne itd. 

windowprofilesDzięki przejęciu przedsiębiorstwa z Pittsburga w stanie Pennsylwania, aluplast zyskuje możliwość wzmocnienia swojej pozycji na rynku amerykańskim, bazując na dobrej renomie firmy Chelsea, jej wysokojakościowych produktach i zróżnicowanej ofercie. Firma Chelsea Building Products będzie kontynuować dotychczasową działalność, zachowując swoją tożsamość i siedzibę w Pittsburgu, jak również niezależność na rynku.

“Partnerstwo z taką odnoszącą sukcesy światową firmą jak aluplast, to dla wszystkich w Chelsea dobra wiadomość” mówi Peter Dewil, główny dyrektor zarządzający w Chelsea Building Products. “Współpraca przyniesie nam dodatkowe doświadczenie technologiczne i badawcze know-how, które będziemy mogli zintegrować w naszych obecnych procesach. Wpisuje się to również naszą filozofię innowacji produktowej i ciągłego doskonalenia, a także wzmacnia naszą zdolność do przekazywania korzyści płynących z tych dwóch źródeł naszym klientom. 

Dirk Seitz, główny dyrektor zarządzający aluplast, dodaje: “Postrzegamy Chelsea jako kamień milowy w naszej globalnej strategii. To partnerstwo oraz doświadczenie i znajomość rynku, jakie wnosi ze sobą Chelsea, pozwoli nam zbudować silne podstawy do znacznego wzrostu w Stanach Zjednoczonych. Cieszymy się z faktu, że teraz wspólnie będziemy dążyć do osiągnięcia naszych długoterminowych, strategicznych celów.” 

O firmie Chelsea Building Products:

Od 1975 roku firma Chelsea Building Products, Inc. projektuje i produkuje profile PVC i kompozytowe dla rynku materiałów budowlanych, w tym okna, drzwi, profile elewacyjne, profile dekoracyjne i wiele innych. Zlokalizowana w Pittsburgu w stanie Pensylwania Firma Chelsea Building Products jest kompleksowym producentem zapewniającym projektowanie produktów, technologię materiałów, technologii wytłaczania i gotowe produkty dla producentów i dystrybutorów w całej Ameryce Północnej.