Drzwi patio, psk, przesuwne psk

Zastosowanie standardowych profili w połączeniu ze specjalnym mechanizmem okuć pozwala na stworzenie drzwi uchylno-przesuwnych PSK.

aluplast_drzwi_balkonowe_przesuwne2Tego typu konstrukcje buduje się przy użyciu standardowych profili okiennych. Przesuwanie skrzydeł możliwe jest dzięki zastosowaniu specjalnego mechanizmu okuć. Po przekręceniu klamki z pozycji zamkniętej skrzydło wysuwa się w głąb pomieszczenia, prostopadle do płaszczyzny okna a następnie przesuwa na bok. Drzwi dysponują również funkcją uchyłu skrzydła. Drzwi przesuwne PSK występują w trzech podstawowych wariantach otwierania:|2-kwaterowe – gdzie skrzydło przesuwa się na lewą lub prawą kwaterę stało.3-kwaterowe – gdzie środkowe skrzydło ruchome przesuwa się na  lewą lub prawą kwaterę stało.4-kwaterowe – gdzie dwa środkowe skrzydła przesuwają się odpowiednio na lewą i prawą kwaterę stałą. 

Maksymalne wymiary skrzydeł  drzwi PSK to około 1600x2100mm lub 1400x2300mm. Zaletami takiego rozwiązania są umiarkowana cena oraz wysoka szczelność. Wady to wysoki próg w postaci ramy okiennej oraz mogące się pojawiać przy nieumiejętnym użytkowaniu problemy z otwieraniem i zamykaniem skrzydeł. Główną korzyścią towarzyszącą takiemu rozwiązaniu jest stworzenie dużej przeszklonej powierzchni przy równoczesnym zachowaniu funkcjonalności pomieszczeń. Okna PSK nie zajmują powierzchni wewnątrz pomieszczenia po otwarciu, pozwala to na swobodne planowanie zagospodarowania przestrzeni. 

aluplast_drzwi_balkonowe_przesuwne3
                    drzwi_przesuwne_aluplast1

Przeczytaj: Jakie wybrać drzwi balkonowe lub tarasowe ? Najpopularniejsze systemy drzwi tarasowych.

Znajdź producenta okien