Aluplast na targach Fensterbau Frontale 2018

Na tegorocznych, najważniejszych europejskich targach Festerbau Frontale, które odbyły się w dniach  21-24 marca w Norymberdze, Aluplast zaprezentował szereg innowacji produktowych. Prezentowane rozwiązania pozwalają efektywnie produkować, zapewniają różnorodność produktów oraz spełniają najwyższe standardy designu, tym samym oferując realną przewagę rynkową.

aluplast_fensterbau_frontale_2018

 

Wszystkie zaprezentowane przez nas na targach produkty i technologie można generalnie podzielić na dwie grupy: rozwiązania nakierowane na technikę i nowe funkcjonalności okien i drzwi oraz rozwiązania związane z designem. Oczywiście w wielu przypadkach prezentowanych produktów rozwiązania te się wzajemnie uzupełniały, pozwalając poza doskonałymi parametrami technicznymi zaoferować klientom również ciekawe stylistycznie i estetycznie dodatki. Niezwykle ważnym założeniem było przy tym zapewnienie możliwie wysokiej efektywności produkcji z wykorzystaniem proponowanych rozwiązań.


Smart-slide – nowa kategoria produktowa w segmencie drzwi tarasowych

Absolutną nowością targową był system smart-slide - nowe rozwiązanie w segmencie drzwi/okien przesuwnych, który docelowo może być atrakcyjną alternatywą dla drzwi tarasowych typu PSK/PATIO. Przemyślana kombinacja rozwiązań technicznych sprawia, że smart-slide osiąga bardzo dobre wyniki w zakresie badań przepuszczalności powietrza, wytrzymałości na napór wiatru i wodoszczelności. Innowacyjny mechanizm zamykania pozwala na prostą i intuicyjną obsługę, zbliżoną do rozwiązań stosowanych w drzwiach unoszono-przesuwnych. Innowacyjny mechanizm blokujący pozwala na delikatne zamykanie skrzydła w ramie, a tym samym łatwą obsługę przesuwnych drzwi przesuwnych. Głębokość zabudowy skrzydeł wynosząca 70 mm oraz ramy wynosząca 140 mm zapewniają nowym drzwiom przesuwnym smart-slide szeroki zakres możliwości zastosowania, również w obszarze renowacji.

1 2

 

więcej informacji na temat drzwi przesuwnych smart-slide na stronie

Ideal 4000 Casement – „okienna klasyka” na rynek brytyjski

Na targach zaprezentowaliśmy również unikatowe rozwiązanie systemu do produkcji okien otwieranych na zewnętrz z nakładkami aluminiowymi - serii IDEAL 4000 casement. Zaletą tego systemu, charakteryzującego się pojedynczą ukośną powierzchnią przylgi jest zdecydowanie szybszy i łatwiejszy proces obróbki, szczególnie czyszczenia przylgi. Aluplast, czerpiąc z kilkuletniego doświadczenia we wprowadzaniu na rynek nakładek aluminiowych Aluskin, proponuje przy tym jako jedyny opcję z nakładkami aluminiowymi, co zapewnia połączenie zalet systemu Ideal 4000 Casement w zakresie efektywności cieplnej, estetyki wnętrza i kosztu wytworzenia, z estetyką zewnętrzną i trwałością fasad aluminiowych (więcej na stronie).  

3  4


Drzwi unoszono-przesuwne HST 85mm fixframe z niskim progiem

W ramach dobrze już znanego systemy drzwi HST 85 mm zaprezentowaliśmy dwie nowinki konstrukcyjne będące odpowiedzią na trendy związane z maksymalizowaniem powierzchni przeszkolnych oraz likwidowaniem barier. Były to niskie skrzydło w części stałoszklonej tzw. fixframe oraz rozwiązanie progu, które umożliwia jego zabudowę i zrównanie z powierzchnią wewnętrzną i zewnętrzną w domu tzw. próg pozbawiony barier.

5 5_1 6   


Ideal 8000 aluskin function – bezkompromisowy design

W ramach systemu Ideal 8000 zaprezentowane zostało rozwiązanie ‘aluskin function’, w oparciu o nową konstrukcję skrzydła o szerokości zaledwie 69 mm. Z jednej strony dzięki węższemu skrzydłu, wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom, związanym z maksymalizowaniem powierzchni przeszklonych, a z drugiej dzięki zastosowaniu technologii wklejania szyb „bonding inside” oraz przyklejanym nakładkom aluminiowym aluskin możliwe było wykonywanie skrzydła o wysokości nawet do 260 cm. Bez dodatkowych nakładów możliwe jest zastosowanie poszerzeń. Zależnie od sytuacji montażowej można zastosować krótką nakładkę na ramę. W ten sposób możliwe jest zamontowanie w dolnym obszarze zarówno parapetu, jak również prowadnic rolet. 

7 8 7_1

Temat nakładek aluminiowych przewijał się w wielu prezentowanych przez nas produktach. Również w ramach systemu Ideal 8000 prezentowaliśmy nowe (prototypowe), bardzo efektowne i designerskie rozwiązanie zlicowanej nakładki aluskin.

8_1


woodec - nowe folie dekoracyjne inspirowane naturą

Na targach Fensterbau Frontale zaprezentowaliśmy również trzy niezwykle atrakcyjne folie, które wkrótce pojawią się w naszej ofercie na wyłączność. Są to folie serii woodec, które charakteryzuje wiernie zachowany wygląd prawdziwego drewna ze wszystkimi praktycznymi zaletami okna z tworzywa sztucznego. Nowa powierzchnia woodec jest trudna do odróżnienia wizualnie od naturalnego materiału, ale również jej struktura w dotyku odzwierciedla drewno.

13 14


energeto® 5000 view- system okienny aluplast z całkowicie schowanym skrzydłem

Innowacja firmy aluplast, w postaci skrzydła całkowicie schowanego za ramą, wprowadza interesujące rozwiązanie designerskie zgodne z nowym trendem w kierunku filigranowej optyki elewacji z delikatnie zaznaczonymi konturami ram i dużymi powierzchniami przeszklonymi. Niezwykle delikatny wygląd okna z widoczną z zewnątrz powierzchnią ramy o szerokości zaledwie 109 mm wychodzi naprzeciw życzeniom klientów w zakresie maksymalizowania powierzchni przeźroczystych, umożliwiając przy tym prawie całkowite osłonięcie ram warstwą ocieplenia i tynku (więcej na stronie).

10 12


Multifalz – wiele potrzeb, jeden produkt

Większość prezentowanych na targach eksponatów była wykonana z zastosowaniem technologii bonding inside, a jednocześnie staraliśmy się po raz kolejny eksponować zalety wynikające z  multifunkcjonalności naszych profili. Technologia Multifalz firmy aluplast to rozwiązanie systemowe, polegające się na konstruowaniu multifunkcyjnych profili PVC. Poprzez zmianę geometrii kształtu wrębu szybowego w skrzydłach, w ramach jednego kształtownika skrzydła można przy zastosowaniu odpowiednich podkładek szklić pakiety szybowe standardowo lub też przykleić pakiet szybowy po całym obwodzie do wrębu. Kompatybilność i uniwersalność systemów w technologii Multifalz ułatwia producentom spełnianie zróżnicowanych potrzeb klientów, przy jednoczesnym ograniczeniu ilości pozycji asortymentowych w magazynie (więcej informacji na stronie). 

multifalz_aluplast