aluplast ® aluskin - jak powstają okna PVC z nakładkami aluminiowymi

Z pewnością produktem mogącym spełnić najwyższe wymagania w zakresie ochrony termicznej i designu są okna z nakładkami aluminiowymi. Nakładki aluminiowe na okna PVC to rozwiązanie techniczne, wprowadzające w nowoczesny i elegancki świat aluminium oraz niczym nieskrępowanej zabawy kolorami, przy zachowaniu doskonałych parametrów w zakresie izolacyjności cieplnej, łatwości pielęgnacji i jakości okien plastikowych. Zróżnicowany design nakładek pozwala na ich stosowanie w różnych konfiguracjach profili. Nakładki aluminiowe dzięki nowoczesnym technologiom lakierowania lub malowania proszkowego mogą posiadać dowolny kolor z palety barw RAL.

Atrakcyjna nisza

Produkt jakim są okna PVC z nakładkami aluminiowymi jest bez wątpienia ciekawą ofertą- wyróżnikiem dla firm współpracujących z architektami, nastawionych na wymagających klientów, jak również firm silnie zorientowanych na eksport, szczególnie na rynki niemieckojęzyczne, gdzie tego typu produkty cieszą się dużym zainteresowaniem.
Stosowana dotychczas najczęściej technologia produkcji okien z nakładkami aluminiowymi, zakładająca łączenie ich pod kątem 45o, wymagała od producenta bardzo dużej precyzji, jednak od pewnego czasu coraz większą popularnością cieszą się nakładki łączone czołowo. To rozwiązanie niesie ze sobą szereg korzyści. Wprowadzenie nakładek łączonych pod kątem 90o to przede wszystkim możliwość uzyskania bardzo ciekawej, podobnej do okien drewnianych, optyki okien, ale też duże ułatwienie na etapie produkcji okien z nakładkami. Dzięki czołowemu łączeniu nakładek redukuje się ilość osób zaangażowanych w proces oraz czas niezbędny na ich przygotowanie. Nowy sposób łączenia nie wymaga również takiej precyzji w docięciu nakładek, jak w przypadku łączenia na 45o, a same nakładki nie muszą już być docinane dopiero po wyprodukowaniu okien. Przygotowanie nakładek (cięcie) może się odbywać równolegle z tokiem produkcyjnym okna na podstawie listy optymalizacji.
Poniżej w krótkiej relacji zdjęciowej prezentujemy proces obróbki nakładek aluminiowych aluplast aluskin oraz efekt końcowy okien z wykorzystaniem technologii łączenia czołowego nakładek.

1male
1. Docinanie nakładek. Wszystkie zacina się pod katem 130.
male2|
3a
4_aluskin
2. Wycinanie wykrojnikiem kształtów przylg. Operacja przebiega bardzo sprawnie, dzięki zastosowaniu specjalnego wykrojnika, który wraz z mobilną prasą hydrauliczną udostępniany jest (na czas realizacji zlecenia) producentowi przez firmę Aluplast.
5_aluskin
6_aluskin
7_aluskin

8_aluskin
4. Połączenie nakładek na ramie.
9_aluskin
5. Połączenie nakładek na złożeniu rama/słupek.
10_aluskin

6. Połączenie nakładek na ramie i skrzydle.

Nakładki aluminowe aluplast aluskin dostępne są dla szerokiej gamy profili okiennych i drzwiowych profili aluplast , jak również dla systemu drzwi unoszono-przesuwnych HST.

             11_aluskin                            12_aluskin                            13_aluskin        

       Ideal 8000 z nakladkami                       energeto® 8000                   drzwi HST z nakładkami aluskin
                aluskin                                               z nakładkami 

 

Zapoznaj się z ofertą dostępnych nakładek aluminiowych dla naszych systemów

Znajdź producenta okien