Aluplast po raz dziesiąty wyróżniony tytułem Lider Rynku Stolarki 2018 w kategorii systemów okiennych z PVC

W dniu 18 października na PGE Narodowym w Warszawie odbyło się Ogólnopolskie Forum Stolarki, podczas którego Centrum Analiz Branżowych już po raz dziesiąty wręczyło przedsiębiorstwom branży okienno-drzwiowej tytuły Lidera Rynku Stolarki. 

aluplast_Lider_Rynku_Stolark_2018_profile_PVC_marcin_szewczuk

Jesteśmy bardzo zaszczyceni, że od samego początku, tj. od 10 lat mamy przyjemność być w gronie Liderów Rynku Stolarki, jako największy dostawca systemów okiennych i drzwiowych z PVC w Polsce – zaznacza Marcin Szewczuk, Marketing Manager Aluplast sp. z o.o.. Chcielibyśmy przy tej okazji podziękować naszym klientom oraz pracownikom, którzy każdego dnia pracują na nasz sukces i dzięki którym przez tyle lat udaje nam się utrzymywać pozycję lidera. 

aluplast_Lider_Rynku_Stolark_2018_profile_PVC_dyplom

Jak podkreślał prowadzący Galę Robert Klos z CAB, Ranking Liderów Rynku Stolarki powstaje co roku na bazie wyników sprzedażowych minionego sezonu. Jedynym kryterium rankingu jest wartość produkcji w przypadku firm produkcyjnych oraz wartość dostaw dla polskich producentów w przypadku dostawców dla tego przemysłu. Zadaniem Centrum Analiz Branżowych jako twórcy Rankingu jest jedynie zebranie wiarygodnych informacji i zestawienie wyników sprzedażowych. Na tej podstawie CAB ogłasza, która firma zakończyła rok z największą sprzedażą w swoim segmencie i wręcza jej stosowny Certyfikat.

aluplast_Lider_Rynku_Stolark_2018_profile_PVC

Wymiana doświadczeń, opinii oraz informacji o branży

W Ogólnopolskim Forum Stolarki wzięło udział 250 osób z bliska 140 firm. Była to doskonała okazja do poruszenia wielu istotnych tematów, z którym na plan pierwszy wybija się z pewnością temat braków kadrowych w wielu firmach oraz ewentualnych działań, które pozwoliłby na zwiększenia atrakcyjności zatrudnienia w firmach, jak też systemowych działań promujących atrakcyjność sektora stolarki otworowej w oczach potencjalnych pracowników.

Nie zabrakło również najnowszych wyników badań nad rynkiem okiennym w Europie, które zaprezentował Pan Maksymilian Miros, analityk CAB. Okazały się one bardzo optymistyczne dla branży, a jedna z oddanych informacji wyraźnie poruszyła całą salę. Centrum Analiz Branżowych po raz pierwszy podsumowało ilościowe wyniki produkcji okien w Europie. W 2017 roku Polska została liderem produkcji okien w Europie wyprzedzając branżę niemiecką. Mało tego, Polska zakończy 2018 r. na fotelu lidera europejskiego rynku okien, zarówno pod względem wielkość produkcji, jak i wielkość eksportu.