Drzwi balkonowe i tarasowe – więcej światła, więcej przestrzeni

Niezależnie od tego, czy posiadamy balkon czy taras, czy mieszkamy w wolnostojącym domu, czy też bloku, możemy pozwolić sobie na uzyskanie przestronnej przestrzeni i pięknych widoków poprzez zastosowanie drzwi balkonowych.

Głównym atutem, jakie zapewnia nam zastosowanie przeszkleń o znaczących rozmiarach, jest gwarancja swobodnego wyjścia na balkon, taras lub bezpośrednio do ogrodu przy jednoczesnym doświetleniu wnętrza, nadaniu przestronności i charakteru. Coraz częściej jest to bardzo ważny element w aranżacji wnętrz,  otwierający pomieszczenie na zewnątrz i łączący ją w harmonijny sposób z przestrzenią domu. Szereg nowoczesnych mechanizmów umożliwia otwieranie skrzydeł drzwi balkonowych na rozmaite sposoby, zapewniając przy tym komfort wynikający z precyzyjnego działania nawet w przypadku dużych elementów. Istotne jest również, aby wybrane rozwiązanie skutecznie chroniło nas przed wiatrem i niską temperaturą. 

Dzięki szerokiej gamie dostępnych produktów wśród producentów okien, mamy gwarancję znalezienia produktu odpowiadającego naszym potrzebom. Dla tych, którzy stawiają na klasykę, rozwiązaniem będą drzwi balkonowe rozwierane, dwuskrzydłowe ze słupkiem stałym. Natomiast jeśli zależy nam na przestronnym przejściu przez otwarte drzwi balkonowe, bądź możliwością wyniesienia większych przedmiotów przez nie, idealnym rozwiązaniem będą drzwi balkonowe z ruchomym słupkiem. Ciekawym rozwiązaniem na uzyskanie większej przestrzeni jest wybór drzwi otwieranych na zewnątrz sprawdzający się szczególnie w projektach z wyjściem na taras. Wybór drzwi przesuwnych optycznie powiększa przestrzeń mieszkalną i sprawiają, że ogród czy taras stają się częścią pomieszczenia. Największe możliwości aranżacyjne daje zastosowanie drzwi podnoszono – przesuwnych HST. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest także zrównanie progu z powierzchnią podłogi i tym samym całkowite zlikwidowanie barier architektonicznych

 

Znajdź producenta okien