energeto 5000 view - nowy system okienny aluplast z tzw. ukrytym skrzydłem

Podczas styczniowych targów BAU w Monachium, na specjalnej powierzchni ekspozycyjnej w ramach stosika IFT-Rosenheim, swoją premierę miał najnowszy system okienny aluplast - energeto 5000 view, czyli rozwiązanie skutecznie łączące nowoczesny design z doskonałymi właściwościami cieplnymi konstrukcji.

energeto_5000_view_przekrojWszystko wskazuje na to, że okna przyszłości, to okna o bardzo niskich parametrach przenikalności cieplnej, zbudowane na bazie lekkich, wąskich, pozbawionych wzmocnień stalowych profili, z wklejanymi pakietami szybowymi – analizuje Marcin Szewczuk, Marketing Manager aluplast sp. z o.o. Aluplast od lat konsekwentnie rozwija i posiada w ofercie szereg rozwiązań systemowych będących odpowiedzią na te oczekiwania. Od jakiegoś czasu zauważalne jest również zainteresowanie konstrukcjami ze skrzydłami zachodzącymi głębiej za ramę i pozwalającymi na maksymalizowanie powierzchni przeszklonych. Najnowszy system energeto 5000 view idzie w kierunku wyraźnie ustrukturyzowanego, prostego wyglądu fasady, gdzie dąży się do graniczenia widoczności elementów konstrukcyjnych i uzyskuje się optyczne wrażenie konstrukcji stałoszklonej. W tym rozwiązaniu systemowym poza względami estetycznymi niezwykle ważnym założeniem jest również zapewnienie efektywnego i wydajnego procesu produkcji okien, m.in. skrzydło zostało tak zaprojektowane, aby mogło być produkowane w ramach tradycyjnego procesu produkcji i dawało możliwość zastosowania obecnego asortymentu listew przyszybowych w zależności od szerokości zastosowanych pakietów szybowych.


energeto® 5000 view - nowy system z całkowicie schowanym skrzydłem
 
energeto® 5000 view - najnowsza innowacja firmy aluplast, w postaci skrzydła całkowicie schowanego za ramą, wprowadza interesujące rozwiązanie designerskie zgodne z nowym trendem w kierunku filigranowej optyki elewacji z delikatnie zaznaczonymi konturami ram i dużymi powierzchniami przeszklonymi. Niezwykle delikatny wygląd okna z widoczną z zewnątrz powierzchnią ramy o szerokości zaledwie 109 mm wychodzi naprzeciw życzeniom klientów w zakresie maksymalizowania powierzchni przeźroczystych, co skutkuje m.in. większą ilością wpadającego do pomieszczeń światła i zapewnia dodatkowe zyski energii słonecznej.  Z uwagi na dzisiejszy sposób montowania okien rama zostaje prawie w całości osłonięta warstwą ocieplenia i tynku. Dzięki temu z zewnątrz widoczna jest tylko minimalna część ramy wokół szklanej tafli, a dodatkowo polepsza to właściwości cieplne całej konstrukcji.

energeto_5000_view_montazProdukt energeto® 5000 view powstał na bazie sprawdzonej ramy energeto 5000 z przekładkami powerdur inside. W energeto® 5000 view znalazły zastosowanie sprawdzone technologie aluplast: powerdur inside (profile wzmacniane włóknem szklanym) oraz bonding inside (technologia wklejanej szyby) umożliwiając - dzięki rezygnacji ze wzmocnień stalowych - uzyskanie większej stabilności konstrukcji i lepszej izolacyjności cieplnej, którą można jeszcze dodatkowo zoptymalizować poprzez zastosowanie technologii foam inside (pianowanie profili). Stałe połączenie szyby ze skrzydłem, poprzez klejenie na całym obwodzie, zmniejsza ryzyko jego wykrzywiania, wyginania, a także osiadania. Dzięki temu minimalizuje się też ryzyko pęknięć szyb w wyniku naprężeń punktowych oraz wydłuża czas eksploatacji skrzydeł bez potrzeby ich regulacji. Przy wartości Uf wynoszącej 1,0 W/m²K uzyskujemy wartości Uw sięgające nawet poziomu rozwiązań odpowiednich dla domów pasywnych. Podobnie jak cała seria profili 5000 firmy aluplast również energeto® 5000 view posiada sprawdzony system uszczelnienia środkowego.

W przypadku energeto® 5000 view firma aluplast oferuje możliwość wykonywania okien w tym systemie w ramach standardowego procesu produkcyjnego i wykorzystania posiadanych urządzeń i narzędzi produkcyjnych. W związku z tym system bazuje na standardowych wymiarach przylg oraz standardowych pakietach listew przyszybowych, co umożliwia stosowanie pakietów szybowych do grubości 49 mm, a przede wszystkim umożliwia szklenie realizowane w sposób tradycyjny od wewnątrz.

energeto_5000_slupekEliminuje to konieczność kosztownej produkcji ręcznej oraz pozwala skrócić czas produkcji. Ponieważ system oparty jest o głębokość zabudowy 70 mm, to dla serii energeto® 5000 view dostępny jest bardzo szeroki asortyment profili dodatkowych i dodatków. Aluplast, zgodnie ze swoją zasadą pełnej kompatybilności systemów, oferuje kompletne rozwiązanie systemowe ze słupkami, słupkami ruchomymi i progami. Do energeto® 5000 view kompatybilny jest m.in. tzw. „szwajcarski“ słupek ruchomy, którego łączna widoczna od zewnątrz szerokość to zaledwie 109 mm.

energeto 5000 view - nowoczesny design i doskonałe właściwości cieplne

energeto_5000_view_uchylCoraz popularniejszy obecnie "alu-look" można zrealizować teraz w niezwykle prosty sposób. Z uwagi na to, że w serii energeto® 5000 view nie jest potrzebna nakładka skrzydła, to nakładka aluminiowa jest umieszczana na ramie oraz ewentualnie na słupku stałym lub słupku ruchomym już po produkcji seryjnej - oznacza to wyraźne dodatkowe uproszczenie. Docinanie i łączenie nakładek możliwe jest zarówno pod kątem 45 stopni, jak również w wariancie łączenia czołowego.

Poprzez zastosowanie nakładek na zewnętrzne powierzchnie profili uzyskujemy wysokowartościowy wygląd, zwiększoną wytrzymałość oraz różnorodność kolorystyczną lakierowanych na dowolny kolor RAL profili aluminiowych. Firma aluplast wierna zasadzie nowoczesnej architektury „less is more“ oferuje doskonały produkt dla architektów, który otwiera przed nimi nowe możliwości w zakresie kształtowania wyglądu elewacji, przy zachowaniu doskonałych właściwości termicznych.

 

Więcej informacji na stronie