energeto 5000 view

energeto® 5000 view - najnowsza innowacja firmy aluplast, w postaci skrzydła całkowicie schowanego za ramą, wprowadza interesujące rozwiązanie designerskie zgodne z nowym trendem w kierunku filigranowej optyki elewacji z delikatnie zaznaczonymi konturami ram i dużymi powierzchniami przeszklonymi.

                   aluplast_energeto5000view_Baukoerper-AK_Rahmen_Fluegel_bonding-inside_cl_fv_sw_3fach_Verg_2_open                energeto-5000view_Baukoerper-AK_Rahmen_Fluegel_bonding-inside_cl_fv_sw_3fach_Verg_1

energeto 5000 view - nowy system z całkowicie schowanym skrzydłem

energeto_5000_view_montazNiezwykle delikatny wygląd okna z widoczną z  zewnątrz powierzchnią ramy o szerokości zaledwie 109 mm wychodzi naprzeciw życzeniom klientów w zakresie maksymalizowania powierzchni przeźroczystych, co skutkuje m.in. większą ilością wpadającego do pomieszczeń światła i zapewnia dodatkowe zyski energii słonecznej. Z uwagi na dzisiejszy sposób montowania okien rama zostaje prawie w całości osłonięta warstwą ocieplenia i tynku. Dzięki temu z zewnątrz widoczna jest tylko minimalna część ramy wokół szklanej tafli, a dodatkowo polepsza to właściwości cieplne całej konstrukcji.okno_standardowe_vs_okno_energeto_5000_view

 

 

Produkt energeto® 5000 view powstał na bazie sprawdzonej ramy energeto 5000 z przekładkami powerdur inside. W energeto® 5000 view  znalazły zastosowanie sprawdzone technologie aluplast: powerdur inside (profile wzmacniane włóknem szklanym) oraz bonding inside (technologia wklejanej szyby) umożliwiając - dzięki rezygnacji ze wzmocnień stalowych  - uzyskanie większej stabilności konstrukcji i lepszej izolacyjności cieplnej, którą można jeszcze dodatkowo zoptymalizować poprzez zastosowanie technologii foam inside (pianowanie profili). Stałe połączenie szyby ze skrzydłem, poprzez klejenie na całym obwodzie, zmniejsza ryzyko jego wykrzywiania, wyginania, a także osiadania. Dzięki temu minimalizuje się też ryzyko pęknięć szyb w wyniku naprężeń punktowych oraz wydłuża czas eksploatacji skrzydeł bez potrzeby ich regulacji. Przy wartości Uf wynoszącej 1,0 W/m²K uzyskujemy wartości Uw sięgające nawet poziomu rozwiązań odpowiednich dla domów pasywnych. Podobnie jak cała seria profili 5000 firmy aluplast również energeto® 5000 view posiada sprawdzony system uszczelnienia środkowego. 

 

aluplast_obraz

W przypadku energeto® 5000 view  firma aluplast oferuje możliwość wykonywania okien w tym systemie w ramach standardowego procesu produkcyjnego i wykorzystania posiadanych urządzeń i narzędzi produkcyjnych. W związku z tym system bazuje na standardowych wymiarach przylg oraz standardowych pakietach listew przyszybowych, co umożliwia stosowanie pakietów szybowych do grubości 49 mm, a przede wszystkim umożliwia szklenie realizowane w sposób tradycyjny od wewnątrz. Eliminuje to konieczność kosztownej produkcji ręcznej oraz pozwala skrócić czas produkcji. Ponieważ system oparty jest o głębokość zabudowy 70 mm, to dla serii energeto® 5000 view dostępny jest bardzo szeroki asortyment profili dodatkowych i dodatków. Aluplast, zgodnie ze swoją zasadą pełnej kompatybilności systemów, oferuje kompletne rozwiązanie systemowe ze słupkami, słupkami ruchomymi i progami. 

energeto 5000 view - nowoczesny design  doskonałe właściwości cieplne aluplast_energeto_5000_slupek

Coraz popularniejszy obecnie "alu-look" można zrealizować teraz w niezwykle prosty sposób. Z uwagi na to, że w serii energeto® 5000 view nie jest potrzebna nakładka skrzydła, to nakładka aluminiowa jest umieszczana na ramie oraz ewentualnie na słupku stałym lub słupku ruchomym już po produkcji seryjnej - oznacza to wyraźne dodatkowe uproszczenie. Docinanie i łączenie nakładek możliwe jest zarówno pod kątem 45 stopni, jak również w wariancie łączenia czołowego. Poprzez zastosowanie nakładek na zewnętrzne powierzchnie profili uzyskujemy wysokowartościowy wygląd, zwiększoną wytrzymałość oraz różnorodność kolorystyczną lakierowanych na dowolny kolor RAL profili aluminiowych.

                          

Firma aluplast wierna zasadzie nowoczesnej architektury „less is more“ oferuje doskonały produkt dla architektów, który otwiera przed nimi nowe możliwości w zakresie kształtowania wyglądu elewacji, przy zachowaniu doskonałych właściwości termicznych.

 aluplast-FF2016-8944   aluplast_ff201601   640x480_aae2d1899661cfbfdf42c06755be5db7726f1cfb

 

Zestawienie profili systemu IDEAL 5000 view (2020-11)

Zestawienie - profile dodatkowe 1 (2020-11)

Zestawienie - profile dodatkowe 2 (2020-11)

Zestawienie - profile dodatkowe 3 (2020-11)

Zestawienie - profile dodatkowe 4 (2020-11)

Zestawienie - dodatki (2020-11)

Zestawienie - wzmocnienia (2020-11)

Zestawienie - listwy przyszybowe (2020-11)

Zestawienie - nakładki aluminiowe (2020-11)

Znajdź producenta okien