energeto foam inside

Technologia „foam inside” jest kolejnym przełomowym krokiem, pozwalającym na realną poprawę właściwości cieplnych okien. Jest to możliwe dzięki wypełnieniu wewnętrznych komór kształtowników dodatkowym materiałem izolacyjnym po ostatecznym zgrzaniu ram ościeżnic lub skrzydeł.

 

Systemy energeto® , to jedne z niewielu systemów okiennych, które pozwalają na tworzenie pasywnych konstrukcji okiennych już przy użyciu dwukomorowej szyby zespolonej o współczynniku przenikania ciepła Ug = 0,7 W/(m2K). Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu w produkcji okien kolejnej nowinki technicznej wprowadzonej przez firmę aluplast, czyli technologii „foam inside”, polegającej na opcjonalnej możliwości wypełniania wewnętrznych komór kształtowników dodatkowym materiałem izolacyjnym po ostatecznym zgrzaniu ram ościeżnic lub skrzydeł.

 

aluplast_energeto_foam_inside

Wprowadzenie pianki poliuretanowej odbywa się przy zastosowaniu specjalnej maszyny aplikującej piankę do zaprojektowanych odpowiednio komór. Piana, zwiększając swoją objętość, wypełnia całkowicie przestrzeń ram okiennych aż po narożniki. Dzięki wprowadzaniu do komór profili specjalnej pianki poliuretanowej, możliwe jest uzyskiwane niezwykłych wartości współczynnika przenikania ciepła.

 

 

W ramach systemów energeto® 4000, energeto® 5000 oraz energeto® 8000 o głębokości zabudowy 70 i 85 mm, które w wersji standardowej osiągają współczynnik izolacyjności termicznej do Uf=0,94 W/m2K, istnieje możliwość, przy zastosowaniu odpowiedniej maszyny, aplikowania pianki poliuretanowej do zaprojektowanych odpowiednio komór. W przeciwieństwie do znanej już technologii, w której piankę wprowadza się do 6 metrowych odcinków profili okiennych, w tej technologii piankę izolacyjną wtłacza się do zgrzanych elementów okien. Piana zwiększając swoją objętość wypełnia całkowicie przestrzeń ram okiennych aż po narożniki.

Po wypełnieniu komór profili uzyskuje się współczynnik przenikania ciepła do Uf=0,79 W/m2K, co pozwala uzyskać współczynnik dla całego okna o wartości Uw=0,61 W/m2K. Wykorzystanie zaawansowanych technologii oferowanych w ramach systemów energeto® pozwala na konstruowanie okien o współczynniku izolacyjności termicznej Uw lepszym o nawet 50% od obecnych standardów.

 

aluplast_energeto_8000_foam_inside_darmstadt

 Certyfikowany system okienny z PVC do domów pasywnych

Instytut Domów Pasywnych w Darmstadt wydał na okna w systemie energeto® 8000 "foam inside" certyfikat rekomendujący je jako doskonałe rozwiązanie do domów pasywnych. Nowego rodzaju system okienny może być bez problemu poddawany recyklingowi, a w trakcie takiego procesu technologicznego nie powstają żadne odpady ani ścinki.

 

 

 

KLIMABOX – czyli jak dostrzec różnicę

W sposób bardzo ciekawy i przekonywujący zalety nowych rozwiązań zostały przedstawione w specjalnym KLIMABOXIE, w którym przy pomocy kamery termowizyjnej porównano produkowane obecne standardowo okno w systemie Ideal 4000 i pakietem dwuszybowym  z oknem wykonanym  przy wykorzystaniu najnowszych systemów energeto® 8000 „foam inside“ z pakietem trzyszybowym.

energeto_klimabox   energeto_klimabox2_1  

To porównanie w sposób bardzo wyrazisty pokazało, że mimo znacznego zaawansowania stosowanych aktualnie systemów profili, ich dalsza optymalizacja pozwala na konstruowanie okien o współczynniku izolacyjności termicznej Uw lepszym o ponad 50%.

Podsumowanie techniczne energeto „foam inside”:

  • współczynnik przenikania ciepła profili obniżony, dzięki wypełnieniu komór pianką, do Uf = 0,79 W/m2K, co pozwala na tworzenie okien o współczynniku Uw do 0,61 W/m2K
  • większa stabilność dzięki zastosowaniu technologii wklejania szyb „bonding inside”
  • możliwość szklenia pakietami szybowymi o szerokości do 51 mm
  • systemy o głębokości zabudowy od 70 do 85 mm z uszczelnieniem zewnętrznym i środkowym
  • sześciokomorowa budowa profili
  • wzmocnienia Ultradur® High Speed w ramie i skrzydle
  • klasyczne kształty profili
  • podwyższona odporność na włamanie do klasy RC2

 

Znajdź producenta okien