Firma aluplast patronem cyklu Konwentów Stolarki Akademii Stolarki VIP

aluplast_konwent_stolarki_VIP_1Firma aluplast jest patronem cyklu Konwentów Stolarki organizowanych w ramach Akademii Stolarki VIP. Dla firmy aluplast to doskonała możliwość by fachowcom, wśród których obecni są producenci, sprzedawcy i montażyści okien zaprezentować najnowsze rozwiązania systemowe i kierunki rozwoju rynku profili okiennych z PVC. 

Niezwykle cenną inicjatywą realizowaną podczas konwentów był również praktyczny blok montażu energooszczędnej stolarki, podczas którego prezentowane były najnowsze rozwiązania dla montażu okien, drzwi unoszono- przesuwnych HST, czy okien z roletami. 

Podczas konwentów obył się szereg pokazów z wykorzystaniem produktów aluplast, w tym m.in.: montaż okna na tzw. ciepłym parapecie w warstwie ocieplenia przy zastosowaniu konsol Knelsen; montaż okna z roletą nakładaną wyposażoną w specjalną konsolę statyczną gwarantującą odpowiednią stabilność mocowania szerokiego okna z roletą.; montaż okna z roletą adaptacyjną przy zastosowaniu tzw. termoelki. W pokazach wykorzystano energooszczędne systemy okienne Ideal 8000 oraz Ideal 7000 wraz z roletami nakładanymi i adaptacyjnymi wyprodukowanymi przez aluplast.

Jako Patron Konwentów Stolarki niezmiennie zachęcamy do podnoszenia swoich kwalifikacji i poszukiwania nowych inspiracji. Konwenty z pewnością są taką platformą wymiany doświadczeń i zdobywania wiedzy. Staramy się podczas tych spotkań zaprezentować nieco inne, mniej znane oblicze systemów aluplast i pokazać, jak szukać przewag konkurencyjnych. W części pokazów praktycznych wykorzystywane są natomiast energooszczędne okna na bazie systemu Ideal 8000, jak również rolety nakładane i adaptacyjne naszej produkcji. Dla tych wszystkich, którzy zastanawiają się nad udziałem w kolejnych konwentach, krótka relacja z ostatniego spotkania w Gniewie. Wszystkich zainteresowanych innowacjami i poszerzaniem wiedzy zapraszamy na kolejne konwenty.

aluplast_konwent_stolarki_VIP_2  aluplast_konwent_stolarki_VIP_3aluplast_konwent_stolarki_VIP_4  aluplast_konwent_stolarki_VIP_5aluplast_konwent_stolarki_VIP_6  aluplast_konwent_stolarki_VIP_7aluplast_konwent_stolarki_VIP_8