Firma aluplast została wyróżniona renomowaną nagrodą TOP100-Award

Firma aluplast może teraz zaliczać się oficjalnie do niemieckiej elity innowacyjności: systemodawca z Karlsruhe otrzymał nagrodę TOP 100-Award dla najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw średniej wielkości.

2016-06-24-aluplast-top100-DSE-PSE_RGB

Przyznanie nagrody poprzedzał udział w kilkuetapowym naukowym procesie wyboru zwycięzców, podczas którego oceniano sposób zarządzania innowacjami oraz wdrażane innowacje w przedsiębiorstwach. Mentor konkursu innowacji, Ranga Yogeshwar, uhonorował zwycięskich innowatorów w ramach niemieckiego szczytu średnich przedsiębiorstw, który odbył się w dniu 24 czerwca w Essen.

„Można powiedzieć, że innowacje są częścią naszego DNA“ - uważa dyrektor zarządzający aluplast Patrick Seitz. Już od 2011 roku w firmie aluplast prowadzone jest systematyczne zarządzanie innowacjami: wynikiem tego stałego procesu są liczne udane innowacje rynkowe, na przykład drzwi unoszono-przesuwne, a także energeto 5000 view. 

_M7A9297-TOP100-2016-Mitarbeiter_v2_smallW proces tworzenia innowacji w firmie aluplast zaangażowani są nie tylko pracownicy poszczególnych działów. Także klienci, dostawcy oraz przedstawiciele pokrewnych branż spotykają się regularnie, badają przyszłościowe trendy i na tej podstawie generują pomysły na kolejne innowacje. W oczach jury konkursu TOP100 takie zintegrowane podejście zasłużyło na wyróżnienie w takim samym stopniu, co szeroka oferta skierowana do klientów obejmująca na przykład doradztwo marketingowe i sprzedażowe. Do pakietu usług oferowanych przez serwis marketingowy należą, na przykład strony internetowe i koncepcje showroom – a nawet opracowywanie kompletnej corporate identity. Aluplast oferuje działom sprzedaży zakładów produkcji okien szkolenia sprzedażowe oraz własne komputerowe narzędzie sprzedażowe. Fakt, że aluplast nie zadowala się samym projektowaniem innowacyjnych produktów, ale uwzględnia wszystkie decydujące o sukcesie dziedziny, również w obszarze działania swoich klientów, czyni tego producenta systemów okiennych w opinii jury TOP100 przedsiębiorstwem flagowym, którego obszerną koncepcję przedsiębiorstwa należy uznać za postępową. W skład jury wchodzą liczne osobistości ze świata polityki i ekonomii, w tym doradca przedsiębiorstw Roland Berger, dziennikarka telewizyjna Sabine Christiansen oraz politycy Christian Lindner i Cem Özdemir. Kierownictwo naukowe jury sprawuje jeden z czołowych światowych badaczy innowacji - profesor Nikolaus Franke z Uniwersytetu w Monachium. 

„Znalezienie się w TOP 100 najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw to dla nas nie tylko zaszczyt, ale również wspaniałe potwierdzenie“ - mówi dyrektor zarządzający Patrick Seitz. „Oznacza ono bowiem, że sposób, w jaki w naszej firmie jest realizowane zarządzanie innowacjami, przekrojowo przez wszystkie działy, najwidoczniej okazał się właściwy. Na tej podstawie powstała nasza szeroka, przyszłościowa koncepcja, którą zaprezentowaliśmy również targach Fensterbau Frontale pod hasłem „Okno do przyszłości.“ Ze swoją niezwykle wysoką siłą innowacji firma aluplast znalazła się w jednym szeregu z innymi zwycięzcami konkursu TOP100, z których wszyscy należą do innowatorów w swoich branżach. Dokumentują to liczby pochodzące z analizy profesora Franke: wśród laureatów konkursu znalazło się 97 liderów rynkowych w kraju i 32 liderów rynkowych na świecie. Te średniej wielkości przedsiębiorstwa zgłosiły w minionych trzech latach łącznie 2.292 patenty krajowe i międzynarodowe. 

Mentor konkursu TOP 100, dziennikarz gospodarczy i prezenter telewizyjny Ranga Yogeshwar, pozostaje pod dużym wrażeniem jakości wyróżnionych przedsiębiorstw i ma nadzieję na szeroki odzew: „Sposób, w jaki firmy z grupy TOP 100 generują nowe idee i rozwijają na ich podstawie pionierskie produkty i usługi, jest imponujący w pełnym znaczeniu tego słowa. Dlatego cieszę się, że nasza nagroda sprawia, iż te wartości stają się widoczne. Mam nadzieję, że ich sukces zmotywuje inne przedsiębiorstwa do podobnego działania. Kultura innowacji będzie bowiem w przyszłości zyskiwać coraz większe znaczenie we wszystkich przedsiębiorstwach.“