Kim jesteśmy

Aluplast sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu jest największym na rynku polskim dostawcą systemów okiennych z PVC. Okna i drzwi z PVC w oparciu o oferowane przez nas systemy wykonuje obecnie w Polsce blisko 200 autoryzowanych producentów okien.

Jesteśmy częścią Grupy Aluplast posiadającej 24 oddziały produkcyjne i przedstawicielstwa, poprzez które firma jest obecna w ponad 80 krajach na całym świecie. Aluplast sp. z o.o. jest odpowiedzialny za bezpośrednią obsługę kilku rynków europejskich, takich jak: Wielka Brytania, Rumunia, Bułgaria, Litwa, Łotwa, Estonia, Kaliningrad, czy Mołdawia.

Polska spółka utworzona w 1995 roku w Poznaniu zatrudniała na początku swojej działalności 8 osób i osiągnęła obrót na poziomie 4 mln PLN. Obecnie firma zatrudnia ok. 550 osób i realizuje obroty na poziomie ponad 560 mln PLN. Na powierzchni ponad 60 000 m2 powstał nowoczesny zakład produkcyjny, a ciągłe inwestycje w bazę technologiczną gwarantują najwyższy poziom techniczny oferowanych rozwiązań. Dwadzieścia pięć lat aktywności firmy Aluplast w naszym kraju pokazują, że konsekwentnie realizowana prorozwojowa polityka może gwarantować długookresowy sukces.
Aktualnie rozpoczęliśmy nową inwestycję, jaką jest budowa nowego zakładu produkcyjnego pod Poznaniem, co pozwoli na prawie 2,5 - krotne zwiększenie mocy produkcyjnych.  Na zakupionej działce o powierzchni 15 ha powstanie nowoczesny zakład produkcyjny wraz z magazynem oraz budynkami biurowymi. Wartość końcowa inwestycji szacowana jest na ponad 140 mln PLN.
 
Pomimo globalnej skali działania i dynamicznego wzrostu nie zatraciliśmy wyjątkowego charakteru rodzinnego przedsiębiorstwa. Wspólnie tworzymy pozytywne środowisko pracy, w którym zapewniona jest szeroka swoboda w działaniu i podejmowaniu decyzji oraz możliwość realizacji własnych pomysłów. Ludzi w naszej firmie cechuje zaangażowanie i entuzjazm, których każda innowacyjna firma potrzebuje, by się rozwijać. Bliska komunikacja pomiędzy kierownictwem a pracownikami, którzy biorą udział we wszystkich istotnych procesach decyzyjnych, gwarantuje przyjazną atmosferę i koleżeńskie relacje.
O dobrych warunkach i wysokich standardach firmy w zarządzaniu relacjami pracowniczymi świadczy wysoki odsetek pracowników z kilkunastoletnim stażem pracy. To właśnie zaangażowani i kreatywni pracownicy odpowiadają za rynkowy sukces firmy aluplast i jej innowacyjnych produktów.
 

Poznajmy się. Zobacz jak wygląda nasza firma i jak się rozwinęliśmy