Kim jesteśmy

Aluplast sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu jest największym na rynku polskim dostawcą systemów okiennych z PVC. Okna i drzwi z PVC w oparciu o oferowane przez nas systemy wykonuje obecnie w Polsce blisko 200 autoryzowanych producentów okien.

Jesteśmy częścią Grupy Aluplast posiadającej 24 oddziały produkcyjne i przedstawicielstwa, poprzez które firma jest obecna w ponad 80 krajach na całym świecie. Aluplast sp. z o.o. jest odpowiedzialny za bezpośrednią obsługę kilku rynków europejskich, takich jak: Wielka Brytania, Rumunia, Bułgaria, Litwa, Łotwa, Estonia, Kaliningrad, czy Mołdawia.

Polska spółka utworzona w 1995 roku w Poznaniu zatrudniała na początku swojej działalności 8 osób i osiągnęła obrót na poziomie 4 mln PLN. Obecnie firma zatrudnia ok. 550 osób i realizuje obroty na poziomie ponad ok. 600 mln PLN. Na powierzchni ponad 60 000 m2 powstał nowoczesny zakład produkcyjny, a ciągłe inwestycje w bazę technologiczną gwarantują najwyższy poziom techniczny oferowanych rozwiązań. Dwadzieścia pięć lat aktywności firmy Aluplast w naszym kraju pokazują, że konsekwentnie realizowana prorozwojowa polityka może gwarantować długookresowy sukces.

W 2019 rozpoczęliśmy nową inwestycję, jaką jest budowa nowego zakładu produkcyjnego w Nagradowicach (gmina Kleszczewo) pod Poznaniem, co pozwoli na prawie 2,5 - krotne zwiększenie mocy produkcyjnych.  Na zakupionej działce o powierzchni 15 ha powstanie nowoczesny zakład produkcyjny wraz z magazynem oraz budynkami biurowymi. Wartość końcowa inwestycji szacowana jest na ponad 140 mln PLN.
25_lat_aluplast 
Na początku 2020 roku zakończony został pierwszy etap budowy. Do użytku została przekazana pierwsza hala, która obecnie pełni funkcję magazynu o powierzchni 17 tys. mkw. wraz z placami i drogami wewnętrznymi o pow. 37 tys. mkw.
aluplast_zaklad_kleszczewo  aluplast_zaklad_kleszczewo_nagradowice

Pomimo globalnej skali działania i dynamicznego wzrostu nie zatraciliśmy wyjątkowego charakteru rodzinnego przedsiębiorstwa. Wspólnie tworzymy pozytywne środowisko pracy, w którym zapewniona jest szeroka swoboda w działaniu i podejmowaniu decyzji oraz możliwość realizacji własnych pomysłów. Ludzi w naszej firmie cechuje zaangażowanie i entuzjazm, których każda innowacyjna firma potrzebuje, by się rozwijać. Bliska komunikacja pomiędzy kierownictwem a pracownikami, którzy biorą udział we wszystkich istotnych procesach decyzyjnych, gwarantuje przyjazną atmosferę i koleżeńskie relacje.

O dobrych warunkach i wysokich standardach firmy w zarządzaniu relacjami pracowniczymi świadczy wysoki odsetek pracowników z kilkunastoletnim stażem pracy. To właśnie zaangażowani i kreatywni pracownicy odpowiadają za rynkowy sukces firmy aluplast i jej innowacyjnych produktów.
 

Aluplast wśród najlepszych pracodawców w Polsce w rankingu Poland's Best Employers 2021 opublikowanym przez Forbes !!!

Magazyn Forbes przedstawił właśnie pierwszą edycję rankingu 300 Najlepszych Polskich Pracodawców. Badanie objęło 1800 pracodawców zatrudniających na terenie Polski co najmniej 250 pracowników, spośród których wyłoniono 300 najlepszych polskich pracodawców. Jak podkreślają organizatorzy: "Trzysta podmiotów, które znalazły się na ostatecznej liście, to absolutna czołówka, najlepsi z najlepszych". Partnerem merytorycznym, który przeprowadził badanie jest Statista – współtwórca najbardziej znanych rankingów „Best Employers” na świecie. W kategorii "budownictwo" Aluplast został sklasyfikowany na 15 miejscu!

                                                                                aluplast_Best_Employers_2021_forbes

Poznajmy się. Zobacz jak wygląda nasza firma i jak się rozwinęliśmy