Konfigurator Kolorów aluplast®

Współczesne okna muszą zapewniać komfort i wysokie walory. Przede wszystkim powinny być jednak dopasowane do indywidualnych życzeń klientów. Okna nadają charakter domowi zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Obok wszystkich uwarunkowań funkcjonalnych, położenie, forma i kolor tych elementów budowlanych są znaczącym środkiem kształtującym wygląd budynku.

Stylowa prezentacja kolorystyki

Dbałość o każdy, najmniejszy nawet szczegół staje się podstawą realizacji ciekawych projektów. Jednym z takich niezwykle istotnych detali decydujących o ostatecznym wyglądzie domu jest kolor poszczególnych elementów budowlanych. Dlatego bardzo często z dużą starannością i zaangażowaniem wybieramy kolor ścian, kolor dachu czy też stolarki budowlanej. Dobór kolorów nie powinien być przypadkowy i wynikać jedynie z naszych gustów. By osiągnąć dobry efekt musimy wziąć pod uwagę nie tylko architekturę domu, ale również jego otoczenie, styl i panujące trendy.

 6

 W tej sytuacji pomocny może się okazać Konfigurator Kolorów aluplast®, dzięki któremu etap wyboru kolorystyki będzie zdecydowanie łatwiejszy, szybszy i przede wszystkim przyjemniejszy. Dzięki nowoczesnej platformie internetowej skierowanej zarówno do klientów indywidualnych, architektów, jak również sprzedawców okien możemy w prosty sposób dopasowywać, wybierać i podglądać jak kolory poszczególnych elementów budowlanych współgrają ze sobą.

 farb-konfigurator-web

Konfigurator zawiera aż  13 różnych typów nowoczesnych domów, na bazie których można zestawić różne systemy okienne w licznych kolorach, włącznie z nakładkami aluminiowymi, z szeroką gamą kolorów elewacji, dachu i krawędzi dachowych.

3

2
5
W przypadku wizualizacji kolorów stolarki okiennej mamy wybór spośród wielu wzorów folii dekoracyjnych: od klasycznej bieli, poprzez różne desenie drewnopodobne, aż po niezwykle popularne ostatnio odcienie szarości.

Dopasuj kolor okien do wnętrza

Niezwykle ciekawą i unikatową w tego typu narzędziach funkcjonalnością jest również możliwość wykonania symulacji kolorystycznych dla stolarki okiennej z perspektywy wnętrza domu.

konfigurator_in1

konfigurator_in2

Jak szerokość profili okiennych wplywa na efekt wizualny elewacji?

Dodatkową ciekawostką jest możliwość wyboru między różnymi systemami okiennymi aluplast: serii Ideal, energeto, czy też najnowszej serii energeto 5000 view. Pozwala to m.in. zwizualizować również, jak szerokość profili wpływa na ewentualne zwiększanie się powierzchni przeszkleń, a w przypadku energeto 5000 view daje możliwość uzyskania bardzo ciekawego optycznie efektu ukrytego skrzydła, gdzie widoczna jest od zewnątrz tylko rama okienna. 

elewacja1  elewacja2 elewacja3
Fot. okno standardowe vs okno o obiżonej szerokości vs okno z tzw. ukrytym skrzydłem

P4oza aspektem produktowym to właśnie kwestia podejścia do komunikacji z klientem oraz wizualizacji pewnych aspektów związanych z ofertą i jej wartością są tym na co uwagę chcielibyśmy zwrócić sprzedawcom okien – komentuje Marcin Szewczuk, Marketing Manager aluplast sp. z o.o. Przy użyciu tego internetowego narzędzia można łączyć różne kolory dachu, elewacji z różnymi systemami i kolorami okien, co daje wyobrażenie, jak będzie wyglądać gotowa elewacja. Zwiększy to zaangażowanie klienta i ułatwi podjęcie decyzji o zakupie i wyborze oferty. 

 


Dodatkowym atutem zaproponowanego narzędzia jest jego intuicyjna obsługa i możliwość przygotowania dokumentu do druku.  Już teraz wejdź na http://konfigurator.aluplast.net/clients/polska i zaprojektuj wymarzone rozwiązanie. 

Skorzystaj z profesjonalnego narzędzia wspierającego sprzedaż 

Wielu naszych partnerów handlowych z powodzeniem stosuje już Konfigurator Kolorów, który wspomaga ich w rozmowach sprzedażowych. Zachęcamy do wykorzystania tego narzędzia na Państwa stronach.

slider_konfigurator