Nord-Line - okna otwierane na zewnątrz, tzw. "okna skandynawskie"

Charakterystyczną cechą systemu Nord-line opartego na profilach o wąskiej powierzchni czołowej jest sposób otwierania okien na zewnątrz. Jest to charakterystyczne szczególnie dla stylu budownictwa skandynawskie_fotorynków skandynawskich, a napierający na skrzydła wiatr dociska je zapewniając zwiększenie szczelności. Dodatkowo sposób otwierania na zewnątrz pozwala na oszczędność miejsca w pomieszczeniu.
Ościeżnica posiada szerokość zabudowy 120 mm, natomiast skrzydło 70mm. Słupki i poprzeczki charakteryzują się specjalnym, ozdobnym kształtem od strony pomieszczenia. 

System cechuje nowoczesna stylistyka z delikatnymi skosami i zaokrągleniami. System Nordline umożliwia stosowanie pakietów szybowych o grubości do 41 mm. Zbrojenie o dużym przekroju zwiększa stabilność okien.

System profili Nord-line zapewnia możliwość wykonania konstrukcji okiennych o róznych typach otwierania skrzydeł, charakterystycznych dla rynku skandynawskiego : rozwierne (SIDE HUNG), wychylne (TOP HUNG),obracane w pionie (SIDE SWING ) oraz w poziomie (TOP SWING).

aluplast_nord_line_otwieranie

 

Przeczytaj:

Produkcja okien skandynawskich , otwieranych na zewnątrz w systemie Nord-line

Dane techniczne

Jesteś zainteresowany systemem Nord-Line - okna otwierane na zewnątrz, tzw. "okna skandynawskie"?

Skontaktuj się z przedstawicielem
lub
Znajdź dealera w okolicy