Nowa prowadnica do produkcji okien monoblock z roletą nadstawną

Na rynku francuskim, bardzo często, ściany budynków ocieplane są od strony pomieszczenia, a okna montowane są w warstwie izolacji, ale przed otworem okiennym, od środka budynku. To z kolei wymusza stosowanie specjalnych profili okiennych, tzw. monoblocków oraz specyficznej metody montażu okien. Takie rozwiązanie bardzo komplikuje zastosowanie rolet nadstawnych.

W standardowych systemach roletowych prowadnice mocowane są do czołowej powierzchni ramy okiennej, a znaczna część głębokości skrzynki wystaje poza płaszczyznę okna w stronę pomieszczenia. Przy powszechnie stosowanych ścianach dwuwarstwowych, z izolacją od strony zewnętrznej, taki układ rolety względem okna i muru jest wręcz pożądany. Czołowe powierzchnie skrzynek roletowych są zakrywane izolacją cieplną od zewnątrz i np. suchą zabudową gipsową od wewnątrz. Dolna część od strony pomieszczenia pełni funkcję tzw. klapy rewizyjnej. Ostatecznie skrzynka rolety jest praktycznie niewidoczna i stanowi wizualnie jednolitą całość ze ścianą budynku.

W przypadku okien Monoblock sytuacja jest całkowicie odmienna. Ze względu na znaczną głębokość skrzynek roletowych ich zabudowa od strony pomieszczenia jest praktycznie niemożliwa. Należy więc znaleźć rozwiązanie, które zminimalizuje przesunięcie skrzynki względem ramy okiennej do wewnątrz budynku i  stanowić będzie spójną całość z profilami Monoblock.

Nowa prowadnica do systemów Monoblock

W tym celu Aluplast opracował systemowe rozwiązanie oparte o specjalnie do tego celu zaprojektowaną prowadnicę roletową. Charakterystyczne cechy tego produktu to: minimalne gabaryty zewnętrzne, gładkie i estetyczne powierzchnie czołowe pozbawione widocznych elementów mocujących oraz zaokrąglony design. Specjalny wypust od strony zewnętrznej pozwala w łatwy sposób spozycjonować prowadnicę względem ramy okiennej, a po jej zamocowaniu nie zaburza płaskości czołowej powierzchni przylegania okna do muru. Skośny kształt tylnej ścianki dopasowany jest do skosu ramy Monoblock zapewniając stabilną podstawę mocowania.

aluplast_monoblock_roleta_prowadnica

Okna typu monoblock z roletą nadstawną

Rama okienna wykonywana jest z użyciem profili Monoblock na wszystkich czterech bokach. Górny poziom należy przed zgrzaniem przyciąć wzdłużnie na głębokość prowadnicy. Po zgrzaniu ścinana jest górna, wewnętrzna przylga ramy oraz wystające fragmenty elementów pionowych. Na górze ramy montowany jest specjalny adapter, który zapewnia precyzyjne i szczelne połączenie rolety z oknem. Roleta jest maksymalnie przesunięta w stronę zewnętrzną, a czołowe powierzchnie ramy, prowadnic i skrzynki leżą w jednej płaszczyźnie.

aluplast_monoblock_roleta

W efekcie uzyskujemy zestaw okna Monoblock z roletą nadstawną: 

 

  • o estetycznym spójnym wyglądzie,
  • z minimalnym wysunięciu  skrzynki rolety do wnętrza pomieszczenia
  • o nieograniczonym przez szerokość prowadnic świetle szyby,
  • z kompleksowo opracowanym, prostym procesem produkcji i montażu,
  • spełniającą oczekiwania klientów na rynku francuskim. 

 aluplast_monoblock_roleta_przekroj

 

Dodatkowe informacje:

DZIAŁ PRODUKCJI ROLET:

tel.: +48 61 654 34 31 (32, 33,37)

e-mail: rolety@aluplast.com.pl

Znajdź producenta okien