Profiokno nr 3

Wstęp - Ucieczka do przodu

Wielu z nas zadaje sobie pewnie teraz pytanie, jak będzie kształtowała się tegoroczna sprzedaż. Niestety, nawet w krótkim okresie jest to obecnie trudne do przewidzenia. Wiele cennych informacji może z pewnością przynieść analiza zmieniających się trendów w budownictwie mieszkaniowym (patrz str. 4-5). 

News

1. aluplast po raz kolejny najbardziej popularną marką profili PVC. 2. Wyniki konkursu fotograficznego "Najciekawsza realizacja okienna".

Efekt zamrożenia

Po kilku latach prosperity dosyć drastycznie spadła liczba wydawanych pozwoleńna budowę i rozpoczynanych inwestycji. Optymistycznie wygląda w zasadzie tylko sytuacja, jeśli chodzi o mieszkania oddane do użytku. Ten parametr dla producentów okien ma w zasadzie walor informacji historycznej. Wyraźnie zmienia się natomiast struktura rynku mieszkaniowego.

Przenoszenie wyników badań wstępnych typu

Dzięki wyznaczeniu zakresu bezpośredniego stosowania dla wymagań zasadniczych, jakie muszą spełniać wyroby według PN EN 14351-1, można przenosić wyniki badań wstępnych typu na inne produkty z tej samej grupy. Oczywiście po spełnieniu kilku warunków.

Zakładowa Konrola Produkcji

Jak ją opracować i wdrożyć we własnej firmie? Można zrobić to samodzielnie, albo skorzystać z gotowych podręczników.

Zasady wprowadzania wyrobów budowlanych do obrotu.

Procedury wprowadzania wyrobów budowlanych do sprzedaży, związana z nimi dokumentacja oraz dostosowanie do polskich i europejskich norm nie budzą już wśród producentów skrajnych emocji. Znajomość systemu dopuszczeń pomoże uniknąć nieporozumień i problemów.

Charakterystyka energetyczna okien

Po wprowadzeniu certyfikacji energetycznej budynków należy spodziewać się wzrostu znaczenia jakości wyrobów budowlanych w zakresie cech wpływających na charakterystykę energetyczną budynku. W przypadku okien są to: współczynnik przenikania ciepła, przepuszczalność powietrza, całkowita przepuszczalność światła widzialnego zastosowanego w oknie oszklenia.

Lepiej zapobiegać, niż leczyć

Niewielu producentów uwzględnia w wycenach możliwe reklamacje. Jeśli się zdarzą spowodują niespodziewane obciążenia. Warto zatem przeanalizować kilka powtarzających się błędów, które niestety pojawiają się przy okuwaniu okien.

Energooszczędny montaż

Okna o dobrych parametrach izolacyjności termicznej, w celu ograniczenia do minimum strat cieplnych, należy osadzać zgodnie z przewidywanym przebiegiem izoterm – w przestrzeni izolacji termicznej. Jak tego dokonać mająć do dyspozycji duże i ciężkie przeszklenia?

Złączyć podzielone

Wytrzymałość materiałów, z których zrobione jest okno, wrażliwość na długie działanie promieni słonecznych bądź względy montażowo transportowe wymuszają podział konstrukcji na mniejsze elementy. W prawidłowym montażu poszczególnych części pomagają łączniki.

energeto - wyjątkowe okna nareszcie w Polsce

Z jednej strony optymalizacja procesów produkcyjnych, a z drugiej możliwość zaoferowania klientom innowacyjnych i energooszczędnych produktów – tak w największym skrócie można zareklamować nowy system energeto®. Na pierwsze wdrożenie w Polsce zdecydował się nasz partner, firma Elwiz.

Siła kompleksowych rozwiązań

Aluplast jako jedyny dostawca systemów okiennych oferuje również rolety zewnętrzne - wyrób gotowy, wykonany na zamówienie klienta.

Forma i kolor

Rolety aluminiowe ALUKON stanowią ważny składnik każdej budowli. Przeznaczone są nie tylko do istniejących budynków, ale także do konstrukcji nowo powstałych: domków jedno i wielorodzinnych oraz sklepów.

Zadatek i zaliczka

Sprzedawcy okien często przy przyjmowaniu zamówienia na dostawę i montaż okna proszą nabywcę o zadatek bądź zaliczkę. Niektórzy błędnie używają zamiennie tych pojęć, tymczasem obie formy przedpłaty rodzą różne skutki prawne dla stron umowy.

Magia ceny

Handlowcy uwielbiają nią żonglować. W ferworze walki o klienta często zapominają, że nie mniej ważnym argumentem powinna być jakość – nie tylko oferowanego produktu, ale także obsługi, montażu i serwisu. W branży okiennej to wartości szczególnie cenne dla nabywcy, za które jest gotów zapłacić więcej.

Wartość i jakość w błędnym kole

W związku z niejednoznacznym pojęciem jakości jej określenie powinno stać się podstawowym zadaniem każdego przedsiębiorstwa, które chce panować nad tym elementem swojej oferty. Należy jednak wystrzegać się częstego błędu, polegającego na takim definiowaniu tego pojęcia, które jest wygodne dla firmy, jednak nie odpowiada oczekiwaniom klientów.

7 sposobów na dobrą stronę www

Poprosiliśmy specjalistów z firmy Ogicom, która zajmuje się kompleksowymi, profesjonalnymi i indywidualnymi rozwiązaniami internetowymi dla biznesu o przedstawienie kilku sposobów na to, by strona WWW była skutecznym narzędziem rozwoju przedsiębiorstw, również tych z branży okiennej.

Walka przetargowa

Gdy spada liczba zamówień na okna od prywatnych inwestorów, producenci szukają swojej szansy w przetargach publicznych. Wygrana w nich jest jednak coraz mniej pewna. Oprócz wzrastającej liczby konkurentów na sytuację mają wpływ warunki przetargu i zapisy oferty.

Jakość i efektywność - to dzisiejsze wymogi rynku

W przypadku wytwarzania okien i drzwi z tworzywa sztucznego priorytetem jest jak najbardziej efektywna produkcja przy zagwarantowaniu wysokiej jakości obróbki. Za pomocą maszyn elumatec do obróbki profili z PVC można sprostać temu wyzwaniu.

Energooszczędny kompromis

Zwarta bryła budynku, dobra izolacja przegród, brak mostków termicznych - te rozwiązania pozwalają na oszczędność energii potrzebnej do ogrzewania. Dom energooszczędny wymaga adaptacji do rygorystycznych wymogów, jednak inwestycja zwraca się bardzo szybko. Koszty rocznego ogrzewania spadają nawet o 65%.