Profiokno nr 14

Wstęp

Dostępne analizy rynkowe od dłuższego czasu pokazują, że nasz rynek okien znajduje się w stagnacji. W przypadku sprzedaży krajowej notujemy nawet spadki. Motorem wzrostu i  polską specjalnością staje się eksport stolarki.

Z roku na roku na rok gorzej?

Choć rok 2012 zakończył się dodatnią dynamiką mieszkań oddanych do użytku, to drastyczne spadki nowych inwestycji oraz pogarszająca się sytuacja makroekonomiczna kraju będą warunkowały rynek w 2013 roku.

News

1. "Fabryka okien na żywo" otwiera dzieciom okno na świat 2. Badanie opinii producentów okien o dostawcach profili 3. Aluplast dwukrotnie nagrodzony przez ekspertów za serię profili Ideal 8000 4. Aluplast najbardziej znaną marką profili okiennych.

Okna pasywne, ciepłe, najcieplejsze

Własności cieplne stały się jedynym istotnym kryterium oceny stolarki budowlanej, każdy producent podkreśla walory swoich wyrobów, a określenia „pasywne, ciepłe, najcieplejsze” atakują z każdej strony świadomość potencjalnych inwestorów.

85 mm - nowy wymiar energooszczędności

Producenci systemów okiennych od lat poszukują optymalnych rozwiązań pozwalających na uzyskanie jak najlepszych parametrów, przy jednoczesnej racjonalizacji procesów produkcji okien.

Ciepłe i zawsze szczelne drzwi

Drzwi zewnętrzne z wielopunktowym zamkiem listwowym, dzięki któremu skrzydło idealnie przylega do ościeżnicy na całej długości, ryglowane na całym obwodzie oraz z ciepłym progiem powinny skutecznie chronić mieszkańców przed wtargnięciem zimna do domu.

Napęd elektryczny, czyli co?

Proces automatyzacji osłon okiennych jest coraz powszechniej stosowany, także w naszych domach. Prawidłowo dobrane i zamontowane urządzenia poprawiają komfort i bezpieczeństwo mieszkania.

Informatyzacja przedsiębiorstwa

Kluczem do sukcesu i kształtowania dobrego wizerunku jest wytworzenie niezawodnych rozwiązań, które zapewnią trwałą jakość produktów przy minimalizacji poniesionych kosztów. Dlatego wraz z postępem technologicznym XXI wieku, wiele firm inwestuje w nowoczesne rozwiązania maszynowe i informatyczne.

Ważne jest okno i jego montaż

O warunkach, jakie musi spełnić okno, by otrzymać certyfikat RAL i o polskich firmach eksportujących okna do Niemiec rozmawiamy z Geraldem Feigenbutzem, dyrektorem zarządzającym Stowarzyszeniem ds. Jakości Systemów Okiennych z Tworzywa Sztucznego (GKFP).

Sprawdzona jakość

W latach 70. ubiegłego wieku okna z tworzyw sztucznych rozpoczęły swój triumfalny pochód. Jego podstawę stanowiły profile wykonane z PVC – trwałego i łatwego w pielęgnacji tworzywa. Jak zmienia się obecnie technologia ich tworzenia?

Sztuka dla sztuki. Najcieplejsze okna PVC.

Rok 2012 przyniósł prawdziwy wysyp „najcieplejszych” okien o najniższej wartości współczynnika przenikania ciepła. Jednak producenci tych cudeniek nie taktują ich zbyt poważnie. Najcieplejsze okna to na razie produkt reklamowy, sztuka dla sztuki, z której jest więcej szkód niż pożytku.

Polski eksport: pozytywnie mimo problemów

Główne problemy, z którymi borykają się polscy eksporterzy to ryzyko kursowe, brak wsparcia instytucjonalnego oraz słaba marka Polski i produktów znad Wisły. 

Eksporterzy biją kolejne rekordy

Ponad sześćset polskich firm wyeksportowało w ubiegłym roku okna i drzwi z tworzyw sztucznych do 70 krajów na całym świecie.

Niepokój branży budowlanej

Managerowie licznych firm związanych z branżą budowlaną niepewnie patrzą w przyszłość i szykują się do walki o obronę wolumenów sprzedaży.

EKO jest OK - recykling PVC

Tworzywa sztuczne dają możliwość powtórnego użycia i nie możemy dopuszczać do tego, aby znikały bezpowrotnie na wysypiskach śmieci! PVC to materiał doskonale nadający się do kilkukrotnego odzysku.

Obsługa klienta - fakty i mity

O złudnych zasadach sprzedaży prowadzących do… klęski.

Strofować, motywując

W każdej firmie spotykają się osobowości mające różne motywacje, oczekiwania, nawyki, doświadczenia oraz umiejętności. Często dochodzi do tarć wynikających z tych różnic. Jak zareagować, aby dać jasny komunikat: czego nie akceptujemy, co nam przeszkadza i skutecznie doprowadzić do zmiany, zachowując jednocześnie dobre wzajemne relacje?

Dom pasywny - porozmawiajmy o pieniądzach

Temat kosztów domów pasywnych narósł wieloma niedomówieniami i błędnymi interpretacjami, wynikającymi głównie z nieuprawnionych uproszczeń i generalnego niezrozumienia tematu i problemu. Nadszedł wreszcie czas, żeby porozmawiać o pieniądzach.

Deweloper buduje energooszczędnie

Osiedle Sielanka powstaje z dbałością o szczegóły. Także energooszczędne. Czy nad Wisłą rozwija się nowy trend budowania, a rynek powoli dostosowuje się do zmieniającego się prawa budowlanego UE?