Profiokno nr 17

Miłe dobrego początki

Rok 2013 zakończył się spadkiem dynamiki mieszkalnictwa, zarówno jeśli chodzi o mieszkania oddane do użytku, rozpoczęte budowy, jak i wydane pozwolenia. Ten niekorzystny trend wydaje się zmieniać. Początek 2014 roku wykazuje niewielki wzrost w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego.

Niewielki import stolarki PVC do Polski

W 2013 roku około 650 firm wyeksportowało z Polski 3,5 mln okien i drzwi PVC o łącznej wartości 534 mln euro. Oznacza to, że jesteśmy największym eksporterem stolarki PVC w Unii Europejskiej, skutecznie rywalizując na wielu rynkach nie tylko z rodzimymi producentami, ale także z eksporterami z innych krajów.

Okna w świetle przepisów. Izolacyjność termiczna i przepuszczalność energii.

Od 1 lipca 2013 dyrektywę budowlaną zastąpiło Rozporządzenie 305/2011. Wystawianie Deklaracji Właściwości Użytkowych przez pewien okres nosiło znamiona sportu narodowego. Tymczasem od 1 stycznia 2014 roku obowiązuje znowelizowane Rozporządzenie nr 75 poz. 690 o warunkach, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, a które dla producentów stolarki w Polsce jest nie mniej istotne.

Izolacyjność akustyczna szyb

Producenci szyb niepodający parametrów izolacyjności akustycznej wykazują się niewielką wiedzą z zakresu wymagań akustycznych obowiązujących w Polsce. Tymczasem podawanie tych parametrów to nie tylko element reklamy, ale konieczność.

aluplast 2014 – 2020

Lider polskiego rynku kształtowników okiennych dokonał w ostatnim czasie szeregu zmian w ofercie i jej wyraźnego usystematyzowania w oparciu o dwie głębokości zabudowy: 70 mm oraz 85 mm. Nie oznacza to jednak rezygnacji z uniwersalności oraz dopasowania asortymentu produkcji do potrzeb zarówno segmentu produktów standardowych, jak i coraz mocniejszego segmentu nazywanego umownie „premium”.

Profile dodatkowe. Nieodzowny element wielu konstrukcji.

Wykorzystanie profili dodatkowych gwarantuje prawidłowy montaż okien oraz umożliwia wykonanie złożonych konstrukcji zapewniających ich wysoką sztywność, izolacyjność oraz estetykę.

Okienne trendy 2014 - aluplast na ścieżce dalszego rozwoju

Targi fensterbau/frontale w Norymberdze po raz kolejny potwierdziły, że są wiodącą na świecie imprezą branżową skupiającą firmy z szeroko rozumianej branży stolarki otworowej. Tegoroczną edycję targów odwiedziła rekordowa liczba 108 000 odwiedzających, którzy mogli zapoznać się z ofertą prezentowaną przez 1320 wystawców z 39 krajów. Niezwykle okazale na tym tle zaprezentowała się firma aluplast, która na atrakcyjnym stoisku o powierzchni blisko 800 m2 zaprezentowała kolejne innowacyjne rozwiązania łączące technikę okienną, optymalizację procesów produkcyjnych i wyrafinowany design.

We wzorach i kolorach

Współczesne nowości rynkowe to szeroka gama oklein z powloką odporną na UV oraz technika termodruku. Sa to trendy, które mają za zadanie zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów, szukających indywidualnych rozwiązań kolorystycznych i wzorniczych dla okien i wypełnień drzwiowych.

Polska myśl – światowa jakość

Każdy producent stolarki okiennej ma dylemat, jak usprawnić produkcję, w jakie maszyny zainwestować, co zrobić, aby podnieść wydajność i jakość swoich wyrobów, a przez to konkurencyjność, która wpłynie na większą sprzedaż i zyskowność firmy.

Planowanie produkcji

Uzyskiwanie wysokich wyników w pracy, pozwalających na osiągnięcie sukcesu przez całe przedsiębiorstwo produkcyjne, jest w dzisiejszych czasach priorytetem w każdej branży. Dlatego tak ważne w firmach tego typu jest używanie oprogramowania posiadającego możliwość planowania produkcji.

Okna "wyklikane"

Internetowe systemy do wyceny stolarki otworowej – nieunikniona przyszłość?

Planowanie XXI wieku − urządzenia mobilne

Wyznacznikiem życia w XXI wieku stała się mobilność. Tylko szybkie i efektywne działanie może zagwarantować oczekiwany zysk. W dobie niepohamowanej ekspansji Internetu i rozwoju technologii mobilnych, coraz więcej osób korzysta w pracy z urządzeń przeznaczonych do komunikacji z Internetem z dowolnego miejsca.

Wirtualna witryna

Otwórz swój sklep internetowy z oknami bez znajomości projektowania stron WWW. Udostępnij nowy kanał sprzedaży − uzyskaj przewagę konkurencyjną.

Montaż warstwowy

Rosnąca liczba publikacji o tym sposobie montażu spowodowała wzrost zainteresowania inwestorów. To z kolei wpłynęło na zwiększoną liczbę montaży na budowach w naszym kraju. Niestety jakość niektórych usług tego typu jest dość mizerna, by nie powiedzieć opłakana.

Jak w 8 godzin zmierzyć 20 łuków w klasztorze?

Wykonawcy stolarki aluminiowej w remontowanym klasztorze wizytek w Lublinie oszacowali, że przy „klasycznym” podejściu do pomiarów określenie kształtów łukowych naświetli w 20 otworach drzwiowych trwałoby ok. 100 godzin i wymagałoby oddelegowania do tego zadania co najmniej 3-4 osób. Jak zrobiono to krócej, taniej i pewniej? [PDF]

Controlling w przedsiębiorstwie, cz. 1

Aby podołać wyzwaniom stawianym przez rozwijające się przedsiębiorstwo, zarządzający muszą korzystać z nowoczesnych technik zarządzania. Jedną z takich technik jest controlling.

Płynne finansowanie

Z usług zarządzania płynnością finansową może skorzystać każdy przedsiębiorca – ten, który doświadczył już opóźnień w regulowaniu należności przez kontrahentów, jak i pragnący zwiększyć efektywność finansową swojej firmy. Ubezpieczenie należności oraz faktoring to tylko dwie z wielu dostępnych możliwości.

Salon okienny – technologia obsługi

Celem każdego sprzedawcy pracującego w salonie okiennym jest sprzedaż jak największej liczby polecanych produktów. Na pewno się to nie uda bez znajomości zasad profesjonalnego postępowania z klientem.

Nowe wzorce pasywności

Doczekaliśmy się momentu, kiedy to Polska staje się przodownikiem w rozwoju technologii pasywnej. Nad Wisłą powstaje pierwsza w Europie certyfikowana hala produkcyjna. Co więcej, produkowane w niej będą energooszczędne i pasywne okna PVC oraz przeprowadzane badania nad doskonaleniem izolacji termicznej nowoczesnej stolarki.

Czy domy pasywne to twórcza destrukcja

Siłę kapitalizmu stanowi ciągłe pojawianie się nowych przedsiębiorców z rewolucyjnymi pomysłami, które są w stanie podtrzymywać długotrwały rozwój ekonomiczny. Czy teoria twórczej destrukcji ma zastosowanie w naszej branży?