Profiokno nr 20

Wstęp

Wiosny w mieszkaniówce nie widać...

Tendencje spadkowe utrzymują się nie tylko w liczbie mieszkań oddanych do użytku, ale również w liczbie rozpoczętych inwestycji. Niekorzystna sytuacja dotyka nie tylko inwestorów indywidualnych, deweloperzy także znaleźli się w strefie niżu.

Współczynnik przenikania ciepła dla złącza okna i ściany budynku

O konieczności oszczędzania energii cieplnej nie muszą nikogo przekonywać ekolodzy. Jasne stało się dla wszystkich, że zapasy węgla, ropy i gazu nie są nieograniczone i im później do ich wyeksploatowania dojdzie, tym lepiej.

Ciepły montaż - czy to się opłaca?

Jaki montaż jest lepszy ‒ ten „na piankę” czy „ciepły” z zastosowaniem folii izolacyjnych od strony wewnętrznej i zewnętrznej? Czy „ciepły montaż” ma uzasadnienie ekonomiczne? Kiedy się zwróci? Takie pytania stawiają sobie zarówno inwestorzy, jak i sprzedawcy okien. O tym, który montaż jest lepszy, już pisaliśmy. Kontynuując poszukiwania odpowiedzi na ważne montażowe pytania, spróbujemy teraz ustalić, czy „ciepły montaż” jest opłacalny i kiedy mogą zwrócić się nakłady.

energeto 5000 view - nowy system okienny aluplast z całkowicie schowanym skrzydłem

Podczas styczniowych targów BAU w Monachium, na specjalnej powierzchni ekspozycyjnej w ramach stoiska IFT-Rosenheim, swoją premierę miał najnowszy system okienny aluplast – energeto 5000 view, czyli rozwiązanie skutecznie łączące nowoczesny design z doskonałymi właściwościami cieplnymi konstrukcji.

Okna pod znakiem modernizacji energetycznej

Optymalizacja okien PVC pod kątem izolacyjności cieplnej i właściwości użytkowych.

Dojrzałe HST

Drzwi balkonowe unoszono-przesuwne nazywane w skrócie HST lub HS zadebiutowały na polskim rynku mniej więcej 7 lat temu. Można uznać, że to jedyna konstrukcja okienna, która w ostatnich latach zrobiła prawdziwą karierę wśród osób budujących domy jednorodzinne. Nic w tym dziwnego.

Nowoczesne planowanie transportu okien

Oczekiwania i wymagania producentów okien dotyczące organizacji produkcji coraz częściej obejmują również uwzględnienie procesu wysyłki gotowych produktów do klienta.

Drzwi unoszono-przesuwne - montaż

Ze względu na rosnącą popularność drzwi tarasowych, unoszono – przesuwnych, typu HST przyjrzyjmy się bliżej tematyce ich montażu. Trzeba zwrócić na to uwagę również z powodu dużych wymiarów i ciężaru ich konstrukcji.

Fabryka okien na żywo - energooszczędne okna w darze dla potrzebujących

"Fabryka Okien na żywo" to ciekawy, wielopłaszczyznowy projekt, który łączy w sobie kilka celów: edukacyjny, promocyjny oraz dobroczynny. Na specjalnej przestrzeni pokazowej powstał pełnowymiarowy park maszynowy umożliwiający produkcję energooszczędnych okien PVC.

Aprel - montaż okien w ociepleniu

Co jest podstawą prawidłowego wykonania montażu okien w warstwie ocieplenia? Czynnikami decydującymi o powodzeniu instalacji okien zawsze są pomysł, przemyślane działanie na budowie oraz staranność gwarantująca uzyskanie pożądanego efektu. Tylko tyle i aż tyle. Firma Aprel z Warszawy, partner handlowy firmy AdamS, wykonała montaż okien Passivline Plus w ociepleniu, w którym odnajdziecie wszystkie te elementy.

LEICA DISTO S910

Pierwszy na świecie ręczny dalmierz budowlany do pomiarów 3D, Od niedawna pomiary budowlane 3D już nie kojarzą się z drogimi skanerami laserowymi czy geodezyjnymi tachimetrami. Teraz otwory okienne i drzwiowe można inwentaryzować w trzech wymiarach za pomocą kieszonkowego dalmierza.

Gwarancja jakości a rękojmia za wady

Na rynku okien rządzi gwarancja jakości. Producenci udzielają jej bez umiaru i to nie tylko na rzeczy, które sami produkują. Jej moc jest tak wielka, że chyba całkowicie zastąpiła rękojmię za wady także w sporach producentów z partnerami handlowymi, chociaż nie powinna. Gwarancja i rękojmia to dwa odrębne środki ochrony nabywcy rzeczy. Mimo, że oba prowadzą do podobnego celu, nie są tożsame. Warto o tym pamiętać i wiedzieć, co je różni.

Promocja lokalnej firmy w wyszukiwarce

Jak zwiększyć sprzedaż za pomocą lokalnej kampanii Google Adwords? Działasz lokalnie i chciałbyś promować swoje usługi? Nie musisz mieć na ten cel budżetu liderów rynku, wystarczy, że mądrze wybierzesz narzędzie do promocji.

Skuteczna demotywacja pracowników

Pożywką do demotywacji jest nieskończona lista błędów po stronie firmy i osób zarządzających oraz świata zewnętrznego, w jakim przyszło ludziom i organizacjom przez nich tworzonym funkcjonować.

Polscy eksporterzy stolarki PVC na rynku włoskim

Włochy są jednym z największych i najbogatszych krajów w Unii Europejskiej. Nic dziwnego, że polscy producenci, którzy już od ponad 10 lat aktywnie działają na rynkach zagranicznych, po kilkuletnim okresie koncentracji na eksporcie przede wszystkim do krajów ościennych, już 6-7 lat temu poważnie zainteresowali się właśnie rynkiem włoskim. Ma on ogromny potencjał. W przeszło 27 mln mieszkań żyje 61 mln Włochów, a liczba mieszkańców tego kraju będzie rosła do około 2040 roku.

Pasywność na wzór

Choć standard budownictwa pasywnego nad Wisłą wciąż raczkuje, a niektóre projekty realizowane są metodą prób i błędów, w Polsce powstają kolejne budynki pasywne, które już teraz wyznaczają dobry kierunek inwestycjom deweloperskim i prywatnym oraz ustanawiają wzorzec. Można do nich zaliczyć dom w Stawigudzie pod Olsztynem, zaprojektowany i zbudowany przez Brawo Domy Pasywne.