Profiokno nr 2

News + konkurs FOTO

Wstęp - Wiedza daje przewagę

Wydaje się, że przed nami trudniejsze chwile. Budownictwo mieszkaniowe po okresie prosperity wyraźnie wyhamowuje (o czym piszemy na s. 4), co z pewnością zmusi wiele firm do zastanowienia się i nowego określenia swojej strategii rynkowej. 

Echa prosperity w mieszkaniówce

Czy sprawdzą się nasze przewidywania, że kryzys nie pozostawi trwałego śladu na branży budowlanej? Czy budownictwo okaże się bardziej odporne na kryzys niż inne branże?

Okna z PVC radzą sobie lepiej

Gwałtowne wzrosty i spadki na polskim rynku budowlanym nie sprzyjają budowaniu długofalowych prognoz. Branża okienna nie składa broni – w kolejnych kwartałach tego roku wzrasta produkcja i sprzedaż za granicę, aczkolwiek jej wartość ogółem jest niższa niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Jak zwiększyć potencjał w eksporcie?

Europa jest wprawdzie jedna, ale rynki budowlane europejskich państw – zupełnie różne. Eksport to szansa dla producentów okien z Polski na dywersyfikację struktury swojej sprzedaży, a tym samym zmniejszenie ryzyka silnego uzależnienia od koniunktury na danym rynku.

Inni już grają w klasy

Orężem w walce o klientów, opartym na mierzalnych danych mogą stać się klasy energetyczne okien. Dyskusja na ten temat jeszcze się w naszym kraju nie rozpoczęła. Przedstawiamy więc, jak poradziła sobie z nią Wielka Brytania.

Montaż - klucz do satysfakcji

Prawidłowo zamontowane okna przysparzają dystrybutorom klientów. Błędy deprecjonują wszystkich – nawet producentów profili i szyb, niemających bezpośredniego wpływu na jakość usługi. Kluczem do sukcesu jest współpraca, dostarczanie wiedzy pozwalającej uniknąć skarg ze strony nabywców.

Trzy warstwy zalet

Montaż bardzo często pojawia się w reklamach sprzedawców, którzy oferują go jako dodatek do okien gratis lub za symboliczną złotówkę. Może zatem warto wreszcie wyedukować klienta, że dobry montaż to nie dodatek, ale kluczowa sprawa. I przedstawić mu zalety montażu trójwarstwowego.

Redukcja strat energii

Okna w budynkach energooszczędnych i pasywnych powinny znajdować się poza murem.

Zatrzymać wilgoć

Od sposobu montażu okna zależą w dużej mierze warunki cieplne i wilgotność w miejscu połączenia ramy ze ścianą. Prawidłowe docieplenie ramy eliminuje ryzyko pojawienia się pleśni.

Ciepły parapet

Od marca 2009 roku dział techniczny firmy Aluplast prowadził intensywne działania, aby udostępnić swoim partnerom nową technologię montażu okien styropianowego praktycznym wykorzystaniem styropianowego bloku podparapetowego.

Okna na zamówienie

Dużym firmom należy zostawić duże rynki, na których sprzedają miliony typowych okien. Mali producenci powinni szukać swojej szansy w tworzeniu okien nietypowych lub na rynkach zagranicznych, gdzie powodzeniem cieszą się na przykład okna z profili holenderskich.

Folie inteligentne w montażu

Szukanie nowych, innowacyjnych rozwiązań i stała pogoń za udoskonalaniem systemu montażu okien spowodowały wprowadzenie przez firmę Tremco illbruck folii okiennej duo, która stała się przełomem w usprawnianiu montażu. Folia stanowi całoroczną ochronę spoiny przed wilgocią.

Szyby wklejane w profil

Stosowana od dawna w przemyśle samochodowym technologia wklejania szyb daje szereg korzyści w produkcji okien. Większa stabilność konstrukcji, mniejsze ryzyko pęknięcia szyby i systemowość rozwiązania – to tylko niektóre zalety innowacyjnego rozwiązania aluplast bonding inside.

Zmagania z naturą

Badania odporności okien na obciążenie wiatrem weryfikują często wizję architektów projektujących daną konstrukcję. Czynników geograficznych nie wolno bowiem pomijać.

Wykrywacz błędów

Mobilne Laboratorium Techniki Budowlanej to jedyne w Polsce notyfikowane laboratorium wykonujące badania okien u producenta.

Kolorowe projekty

Bogata gama kolorystyczna okleinowanych profili oraz konkurencyjność cenowa stolarki plastikowej zdecydowały o jej rosnącej popularności i wyraźnej przewadze nad stolarką drewnianą.

Termowizyjne badanie okien

Metoda ta pozwala na bezkontaktowy pomiar temperatury oraz możliwość obserwacji jej wartości równocześnie we wszystkich punktach badanego wycinka powierzchni pracy.

Nie pisz drugiemu co tobie nie miłe

Klauzule niedozwolone w treści umowy to droga donikąd. Firmy, które je stosują, mogą narazić się na kłopoty zarówno w wymiarze finansowym, jak i wizerunkowym.

Spójność i konsekwencja

Nie każda firma z branży okiennej zwraca uwagę na swoją identyfikację wizualną i merchandising. Szkoda, bo pozwalają one odróżnić się od konkurencji i mogą wzmocnić pozycję na rynku.