Profiokno nr 4

Wstęp

Ta, wymyślona już wiele lat temu przez guru marketingu — Jacka Trout, sentencja jest wciąż aktualna. Jak podkreśla on w licznych wywiadach i publikacjach: jeżeli nie wyróżniasz się niczym na rynku, to lepiej byłoby gdybyś zaoferował niskie ceny. Jak dobrze wiemy, obserwując od wielu lat naszą branżę, strategia niskich cen jest możliwa do realizacji dla nielicznych. Stąd też pojawiają się kolejne rady: najlepszym sposobem na obronę jest bycie wyjątkowym. 

News

1. TopBuilder 2010 dla energeto® 4000 2. Producenci ocenili dostawców. 3. energeto® w podróży po Europie. 4. Dni Innowacji Aluplast. 5. Aluplast partnerem akcji „Dom Zrównoważony”.

Okno z perspektywą

Spadek produkcji okien w 2009 roku był zauważalny. Statystyka w porównaniu z 2008 rokiem nie kłamie – wytworzono ich o 6% mniej. Ale jeśli spojrzymy nieco wstecz – w 2007 roku produkcja okien była o 2%, a rok wcześniej – aż o 17% niższa niż w ubiegłym, kryzysowym roku.

Styczeń sroższy niż kryzys

„Nasza zima zła” zaskoczyła nie tylko, jak co roku, drogowców. Liczba mieszkań oddawanych do użytku spadła na początku roku o 31,9%. Czy kolejne miesiące przyniosą poprawę sytuacji?

Trochę o współczynnikach

W dzisiejszych czasach gdy ceny energii zmuszają do zastanowienia się nad wyborem materiałów o coraz lepszych własnościach izolacyjności termicznej, postawieni jesteśmy naprzeciwko problemu jakim jest prawdziwość prezentowanych informacji i rzetelności ich przedstawiania.

Krajowy system dopuszczeń

Równolegle z europejskim, w Polsce obowiązuje krajowy system dopuszczeń. Podstawę prawną – oprócz prawa budowlanego – stanowią dwie ustawy: o wyrobach budowlanych oraz o systemie oceny zgodności.

aluplast - nowa generacja okien - fensterbau/frontale 2010

W dniach 24-27 marca 2010 podczas targów fensterbau/ frontale 2010 aluplast zaprezentował jedyne w swoim rodzaju nowości, które powinny w najbliższym czasie wytyczyć zupełnie nowy kierunek w rozwoju systemów okiennych z PVC.

Ofensywa producentów w systemach aluplast

W dniach 24-27 marca w Norymberdze, odbyło się jedno z najważniejszych spotkań targowych dla producentów stolarki budowlanej i przedsiębiorstw związanych z tą branżą – międzynarodowe targi fensterbau/frontale 2010, które według szacunków przyciągnęły ponad 100 tysięcy odwiedzających. Polskę reprezentowało na targach ok. 40 wystawców o różnym profilu działania. 

Sterowanie w dużej skali

Dolnośląska fabryka okien STOLPLAST Sp. z o.o. poczyniła ostatnio potężne inwestycje, wznosząc imponującą halę produkcyjną i wyposażając ją w linię technologiczną firmy Elumatec. Wykorzystywane dotąd programy do sterowania produkcją WH OKNA i WH Net wymagały dostosowania do nowej sytuacji i rozbudowy funkcjonalności.

Ogród zimowy - prestiżowy wyróżnik

Jak twierdzą przedstawiciele firm zajmujących się budową ogrodów zimowych, ta branża najlepsze lata ma dopiero przed sobą, dodając jednocześnie, że coraz większa liczba Polaków rozważa ich budowę. Być może warto więc by również producenci i sprzedawcy okien zwrócili uwagę na ten niszowy jeszcze produkt, jako dopełnienie swojej oferty.

Sprawdzian jakości

Producenci okien, aby przegonić konkurencję, sięgają po coraz bardziej zaawansowane technologie. W sytuacji, gdy nie mogą już zaproponować niższych cen, jedyną drogą do serca i portfela klienta jest jakość wyrobów. O wyzwaniach stojących przed polską branżą okienną rozmawiamy z dr. Inż. Janem Bobrowiczem, zastępcą dyrektora Instytutu Techniki Budowlanej.

Warunki produkcji i magazynowania

Kwestia warunków panujących w trakcie procesu produkcji jest często lekceważona. Czynniki te mają jednak istotny wpływ na uzyskanie właściwej jakości wyrobu końcowego.

Droga do mistrzostwa

Zdyscyplinowany, profesjonalny, merytorycznie doskonały, nastawiony na sukces, nastawiony na realizację celów sprzedażowych, zmotywowany osiągnięciami handlowymi, a nie wyłącznie własną prowizją, szybko reagujący na zmiany – tak, niemalże w nieskończoność można by wymieniać cechy doskonałego handlowca. Można tęsknić za ideałem albo… skupić się na rozwoju zespołu, którym przyszło zarządzać tu i teraz.

Faktoring - bezpieczeństwo i finansowanie

Faktoring to elastyczna forma finansowania działalności firmy, która sprawdza się doskonale także w czasie spowolnienia gospodarczego. Umożliwia firmie ograniczenie skutków opóźnionych płatności od odbiorców, co staje się zjawiskiem powszechnym w czasie pogorszonej koniunktury. Przyspieszając rotację należności, poprawia płynność firmy.

Okna w budynkach pasywnych

Budynki pasywne pozwalają na osiągnięcie komfortu cieplnego bez stosowania dodatkowych źródeł ogrzewania. Jakie warunki powinny spełniać okna w tych obiektach?

Dobieramy szkło

Przeglądając ofertę okna, mało kto zwraca uwagę na specyfikację techniczną. To jednak te na pozór niezrozumiałe ciągi symboli i liczb powiedzą o produkcie więcej niż marketingowe opisy. Jaka wiedza kryje się za skrótami LT, SF, LR i Ug?

Poradnik projektanta - My home is...

W zdecydowanej większości projektów oknom nie poświęca się specjalnie uwagi, określając co najwyżej rodzaj materiału z jakiego może być wykonane i podając prametr izolacyjności termicznej nie do końca wiadomo jakiego elementu okna.