Profiokno nr 15

Wstęp

Niedawno zabrzmiał pierwszy dzwonek i  mimo,iż wielu z nas ma już dawno za sobą edukacyjny wysiłek, to w związku z kilkoma zmianami, które w okresie wakacyjnym weszły w życie, wszyscy którzy w odpowiedzialny i przyszłościowy sposób myślą o swoim biznesie, powinni zadać sobie trud, by te zmiany poznać i odpowiednio wdrożyć w swoich firmach. 

Czekając na lepsze czasy...

Przewidywania Instytutu ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku potwierdziły się - niekorzystny klimat koniunktury w mieszkaniówce narasta. Programy wsparcia nadal pozostają w sferze planów, zarówno MdM, jak i nowa koncepcja wsparcia osób najmujących mieszkania, które nie mają funduszy na zakup lub budowę.

Własności związane z promieniowaniem

PN-EN 14351-1:2006+A1:2010 P „Okna i drzwi. Norma wyrobu, właściwości eksploatacyjne. Część 1: Okna i drzwi zewnętrzne bez właściwości dotyczących odporności ogniowej i/lub dymoszczelności” – to norma, która zawiera obszary związane z określeniem promieniowania, o których nie wszyscy pamiętają i nie uwzględniają na etykietach wyrobu oraz deklaracjach własności użytkowych.

CE - tak samo w całej Unii

Czy nowe rozporządzenie w sprawie zharmonizowanych warunków wprowadzania do obrotu wyrobów budowlanych jest dostosowane do potrzeb przyszłości?

Oznakowanie CE krok po kroku, cz. 1

Od 1 lipca 2013 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 (Construction Products Regulation (CPR)). Rozporządzenie to zastępuje dotychczas obowiązującą Dyrektywę Rady UE 89/106/EWG. Przedmiotem rozporządzenia jest określenie warunków wprowadzania do obrotu lub udostępniania na rynku wyrobów budowlanych oraz zasad stosowania oznakowania CE na tych wyrobach.

Wyroby budowlane - dopuszczenie do zastosowania

Dopuszczenie do zastosowania wyrobu budowlanego w obiekcie budowlanym a wejście w życie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) NR 305/201 z dnia 9 marca 2011 r. ustanawiające zharmonizowane warunki wprowadzania do obrotu wyrobów budowlanych i uchylające dyrektywę Rady 89/106/EWG.

Argumenty z kąta

Co pewien czas odżywa dyskusja o jakości i wytrzymałości zgrzanych naroży w oknach PVC. W oknach konkurentów narożniki pękają częściej, a w naszych rzadko albo wcale. Komuś narożnik pękł jak okno wnosił, innemu - jak znosił. Sporo w tym plotek, pogłosek i marketingowych półprawd. A fakty?

Akustyka a stolarka otworowa

„Jaka błoga cisza” – dom dla większości kojarzy się z oazą spokoju, która pozwala skutecznie izolować się od hałasu panującego na zewnątrz. Za ciszę w dużej mierze odpowiadają okna. Czy wiemy, jakie są prawidłowe wartości parametrów izolacyjności stolarki i czy umiemy ją zmierzyć?

Maszyny do produkcji okien

Stosowane przez nas technologie i rozwiązania pozwalają nam śmiało konkurować z uznanymi zagranicznymi producentami maszyn. W ofercie znajdują się m.in. maszyny do podstawowej produkcji i całe linie CNC oraz ciągi technologiczne. Warto podkreślić, że PREZ-MET jest największym producentem maszyn tego typu w Polsce.

HST 85 mm. Drzwi unoszono-przesuwne

Przepełnione światłem, wolne od barier architektonicznych, bliskie otaczającej naturze, a jednocześnie komfortowe, ciepłe i bezpieczne – to wizja wielu inwestorów marzących o swoim domu, która również pokrywa się z zauważaną zmianą w zakresie kształtów i konstrukcji projektowanej przez architektów stolarki okiennej.

Okucia, błedy w okuwaniu

Dzięki różnym rozwiązaniom technicznym okucia bezpośrednio wpłyną na poprawę komfortu użytkowania okien. Pod warunkiem, że zostaną prawidłowo zamontowane. Jakie błędy w okuwaniu są najpoważniejsze? Jakie oznaki uznać należy za alarmujące?

Napędy z funkcją wykrywania przeciążenia

Od czasu masowego wprowadzenia na rynek, w latach 60-tych ubiegłego stulecia, napędów elektrycznych do rolet zarówno producenci rolet, jak i samych napędów dążą nieustannie do poprawy i poszerzania ich właściwości.

Intuicyjna automatyzacja

Stosowanie w oknach osłon w połączeniu z napędami do automatycznego sterowania staje się coraz bardziej popularne zarówno w domach, jak również budynkach komercyjnych. Powoli podobnym uznaniem zaczynają się także cieszyć systemy automatyzacji do firan i zasłon.

Nowoczesna organizacja sprzedaży

Technologie informacyjne zmieniają i ułatwiają funkcjonowanie przedsiębiorstw, co można prześledzić choćby na przykładzie wdrażania systemów spójnej organizacji sprzedaży, opierających się na internetowej komunikacji pomiędzy producentem a punktami handlowymi.

Recykling starych okien

Oszczędne obchodzenie się z surowcami do produkcji stanowi nie lada wyzwanie dla całego przemysłu. Wiele procesów produkcyjnych zostało już poddanych działaniom optymalizującym, dlatego jeszcze oszczędniejsze wykorzystanie materiałów produkcyjnych wydaje się prawie niemożliwe.

Polska stolarka na rynkach Unii

Po wejściu Polski do UE dało się zauważyć większe zainteresowanie polskich producentów okien i drzwi europejskim rynkiem stolarki, a od kilku lat można mówić wręcz o szturmie na rynki zagraniczne.

Podwładny - manipulant

„Ofiara losu”, „zapominalski”, „bałaganiarz”, „złodziej sławy”, „ showman”, „cierpiętnik-męczennik”, „lobbysta”, „wszystkowiedzący”, to skrótowe nazwy całkiem obszernych i różnorodnych oraz jednocześnie niebezpiecznych zachowań podwładnych. Niebezpiecznych zarówno dla szefa, jak i członków zespołu.

Zastrzeżenia klienta w procesie sprzedaży

Kiedy klient staje się dociekliwy, ma wiele pytań lub podważa cenę produktu, część sprzedawców wpada w popłoch i różnymi, nie zawsze skutecznymi, sposobami usiłuje przekonać klienta do swoich racji.

"Ciepłe okna" a ich montaż

„Ciepłe okno” to dopiero połowa sukcesu. Schody zaczynają się przy jego montażu. Niestety okazuje się, że nawet 95% stolarki montowane jest nieprawidłowo.

Pasywność pod kontrolą

W Polsce jest obecnie tylko kilka domów pasywnych, których standard energooszczędny potwierdzony został przez certyfikat Instytutu Domów Pasywnych w Darmstadt. Jeden z nich to dom jednorodzinny w Boruszowicach…naszpikowany niemal setką czujników i monitorowany przez naukowców.