Profiokno nr 21

Wstęp

Nowa Fabryka firmy Adams

25 maja firma Adams otworzyła nową halę produkcyjną o powierzchni 17 tys. m2 przy obwodnicy Mrągowa. Inwestycja kosztowała 40 mln zł. Mogliśmy osobiście pogratulować sukcesu naszemu klientowi i życzyć pomyślnego rozwoju.

Niemiecki rynek stolarki PVC

Polscy ekonomiści nieustannie śledzą bieżące dane oraz prognozy na temat rozwoju niemieckiej gospodarki, wypatrując w nich szans oraz zagrożeń dla polskich przedsiębiorców. Nic w tym dziwnego, Niemcy są zdecydowanie największym partnerem handlowym Polski i od chłonności tego rynku uzależniony jest byt wielu polskich przedsiębiorstw.

Gala 20-lecia aluplast w Polsce 

23 maja 2015 r. miały miejsce oficjalne obchody jubileuszu 20-lecia działalności firmy aluplast na rynku polskim. Z tej okazji na uroczystej Gali zgromadziło się ponad 400 gości z Polski oraz kilku krajów europejskich, do których dostarczamy profile.

Budownictwo mieszkaniowe w Polsce

Początek 2015 roku nie był optymistyczny dla budownictwa. W I kw. przekazano do użytkowania mniej mieszkań aniżeli w analogicznym okresie roku poprzedniego. Ujemna dynamika utrzymała się również na koniec II kw., kiedy to do użytkowania przekazano 63 746 mieszkań. Oznacza to, iż w okresie styczeń-czerwiec 2015 roku oddano o 2672 mieszkań mniej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Termowizyjna ocena jakości okien i drzwi oraz ich montażu - praktyczne zastosowanie

Kolorowy świat termowizji niesie ze sobą wiele wartościowych informacji dotyczących okien i drzwi przydatnych nie tylko dla użytkownika, ale również montażysty czy producenta. Jak wykorzystać te informacje z pożytkiem dla siebie i klientów?

Współczynnik Uw Argumenty i...pogodowe przekręty

Temat znaczenia i zastosowania współczynnika przenikania ciepła okien i drzwi balkonowych był na łamach „PROFIOKNA” wałkowany tak często, że trochę wstyd do niego wracać. Kto chciał, miał aż nadto okazji, by zagadnienie opanować oraz biegle i ze zrozumieniem posługiwać się nim w codziennej praktyce. Życie pokazuje jednak, że z tymi chęciami i zrozumieniem bywa różnie, bo po rynku ciągle krąży równie wiele współczynnikowych argumentów, jak i… przekrętów.

Napęd okienny ukryty w profilu plastikowym

Firma D+H Polska rozszerzyła ofertę produktową o napęd łańcuchowy CDC 200, który może być stosowany w profilach okiennych wykonanych z PVC, drewna lub drewniano-aluminiowych.

Ideal 7000 "Powerdure inside"- nowe podejście do energooszczędności 

Inteligentne i innowacyjne rozwiązania konstrukcji kształtowników okiennych stają się rzeczywistością. Lekkie, pozbawione wzmocnień stalowych, elementy konstrukcyjne ograniczające znacząco straty energii w budynkach to nowa propozycja wiodącego producenta profili okiennych, firmy aluplast.

Okna ciepłe czy szczelne?

W publikacjach o „energooszczędności” okien najwięcej miejsca i uwagi poświęca się znaczeniu współczynnika przenikania ciepła Uw, spychając na margines aspekt szczelności konstrukcji okiennych. W efekcie za każdą urwaną 0,1 wartości współczynnika przenikania ciepła Uw nabywcy skłonni są zapłacić więcej, mimo że zysk z tego żaden w porównaniu do strat, które może powodować infiltracja powietrza przez nieszczelności konstrukcji okiennych.

Real wood - okna PVC o strukturze drewna

Najwyraźniejszy trend na rynku stolarki okiennej to pogoń za poprawą właściwości cieplnych okien. Niejednokrotnie różnice w oferowanych rozwiązaniach są minimalne i coraz trudniej jest znaleźć atrakcyjne wyróżniki oferty. Takim wyróżnikiem z pewnością może być nowinka techniczna, jaką jest strukturyzacja profili PVC.

System Autosun do rolet

Firma SIMU, pionier w zakresie ekologicznych rozwiązań do rolet, wprowadziła do swojej oferty nowy ulepszony panel słoneczny do systemu autonomicznego AUTOSUN.

PREZ-MET CT - innowacyjny sposób cięcia profili PVC

Każdy producent stolarki okiennej nieustannie zastanawia się, w jaki sposób usprawnić produkcję, w jakie maszyny zainwestować, co zrobić, aby zwiększyć wydajność i podnieść jakość – a tym samym konkurencyjność – wyrobów. To warunek zwiększenia sprzedaży, a więc i zyskowności firmy. Pojawia się dylemat – z oferty którego z szeregu funkcjonujących na rynku dostawców maszyn i urządzeń skorzystać, aby uzyskać pożądany efekt. Decyzja nie jest łatwa, a wybór musi być poprzedzony dogłębną analizą parametrów potencjalnego urządzenia i oceną, w jakim stopniu zaspokaja oczekiwania producenta.

Okno jako wyrób budowlany z perspektywy organu kontroli rynku

Od stycznia do 1 czerwca 2015 z okien pobranych do badań w województwie śląskim tylko jedno okno przeszło je z wynikiem pozytywnym. Liczba kontroli okien jest duża, bo polski rynek tych wyrobów należy do największych na świecie. Jak ustrzec się błędów i – w ich konsekwencji – dotkliwych często kar?

Dostawca okien podwykonawcą w zamówieniach publicznych - szanse i zagrożenia 

W ostatnim czasie można zaobserwować znaczną liczbę zamówień publicznych na roboty budowlane, których przedmiotem są roboty termomodernizacyjne. Wynika to z wydatkowania pieniędzy z dotacji ze środków UE w ramach programu dotyczącego zarządzania energią w budynkach użyteczności publicznej. Istotną rolę w tego typu procesach inwestycyjnych odgrywają dostawcy i producenci okien.

Jak skutecznie wykorzystać media społecznościowe w biznesie?

Czy opłaca się inwestować w media społecznościowe? Jak zgromadzić społeczność fanów oddanych marce? Działać samemu czy współpracować z agencją? To pytania, które najczęściej zadają sobie przedsiębiorcy w obliczu dynamicznego wzrostu znaczenia mediów społecznościowych.

Dyscyplinowanie podwładnego...karą

Z przeprowadzanych rozmów z dziesiątkami szefów różnego szczebla odnoszę wrażenie, że najtrudniej menedżerom jest stosować kary. Nie chodzi tu wyłącznie o kary finansowe, te wbrew pozorom sprawiają mniejszy problem. Trudnością jest stosowanie kar regulaminowych i tych ogłoszonych choćby w expose.

Montaż okien w ociepleniu - Kobiór

Montaż okien w warstwie ocieplenia to temat, o którym pisaliśmy wielokrotnie, prezentując najpopularniejsze rozwiązania mocowań mechanicznych i uszczelnień. Wracamy do tematu ze względu na nowatorski pomysł wykonania uszczelnienia w progu okna zastosowany przez firmę FIX z Wrocławia. Używając łączników i konsoli Knelsena oraz pomysłowej kształtki styropianowej, lico okien wysunięto poza obrys muru konstrukcyjnego aż o 16 cm, nie tracąc przy tym nic na szczelności połączeń.

Montaż okien w domu pasywnym - praktyczne uwagi

Rozwój branży okiennej w kierunku energooszczędności pozwala inwestorom spełniać marzenia o szklanych ścianach w swoich domach, dając szansę na komfort,

niskie koszty eksploatacji budynku. Należy jednak pamiętać, że zainwestowane pieniądze w dobre izolacyjne parametry okna zwrócą się pod warunkiem prawidłowego montażu!

Nie czekajmy na boom na pasywność

Projekt domu w Tarnowie Podgórnym udowadnia, że nie należy bać się dużych przeszkleń – także w budynku pasywnym. Kluczem jest odpowiednie dobranie parametrów stolarki okiennej.

Pasywność na naszą kieszeń

Priorytetem była stolarka okienna i drzwiowa – podkreślają twórcy domu pasywnego w podlubelskich Łagiewnikach. W innych kwestiach zrezygnowano z kosztownych technologii, a mimo to osiągnięto zakładany standard energetyczny – 15 kWh/m2 rocznie.