Profiokno nr 24

Wstęp

 

I półrocze 2016 roku zakończyło się tendencją wzrostową. Deweloperzy siłą napędową rynku.

Głównym stymulatorem rozwoju rynku mieszkaniowego były obiekty przeznaczone na sprzedaż lub wynajem. Zarówno jeśli chodzi o mieszkania oddane do użytku, jak i rozpoczęte budowy oraz wydane pozwolenia, mamy do czynienia ze wzrostem wskaźników dzięki wysokiej aktywności inwestycyjnej deweloperów. 

Najlepsze profile PVC

Podczas badań stolarki okiennej realizowanych w Laboratorium Techniki Budowlanej, szczególnie w sytuacjach, gdy badane okno nie osiąga wyników, które wymarzył sobie jego producent, wielokrotnie pytani jesteśmy o to, jaki system profili jest najlepszy. Z jakich materiałów powinna być zbudowana konstrukcja, której własności spełnią oczekiwania producenta i zadowolą odbiorców? W każdej z takich sytuacji pada tylko jedna odpowiedź, ale ją pozostawimy sobie na koniec niniejszego tekstu.

Szkło izolacyjne 0.4. 

Droga na manowce czy innowacja – tezy do rozsądnego podejścia w rywalizacji o poprawę współczynnika Uw.

Niezwykle skuteczna izolacja aż po samą krawędź szyby zespolonej

„Ciepła ramka” to pojęcie pojawiające się ostatnio coraz częściej w branży szyb zespolonych oraz wśród producentów okien. Czym tak naprawdę jest i co oznacza?

Multifalz  = Multifunkcjonalność

Dokonujący się na naszych oczach stały postęp technologiczny sprawia, że mamy coraz więcej możliwych do zastosowania rozwiązań.  Nie zawsze jednak te najbardziej oczywiste dzisiaj i najprostsze rozwiązania muszą być optymalne. 

Okna skandynawskie Nord-line – system do okien otwieranych na zewnątrz

Można spotkać w Europie rynki, które opierają się masowemu zalewowi okien z Polski. Takimi przykładami są z pewnością rynek brytyjski oraz rynki skandynawskie, gdzie popularnymi rozwiązaniami są okna otwierane na zewnątrz. 

Okna i drzwi balkonowe z roletą nadstawną  – sztywność konstrukcji

Okno lub drzwi balkonowe z roletą nadstawną są konstrukcją wymagającą specjalnych rozwiązań konstrukcyjnych i montażowych.

Inteligentne Bezpieczeństwo

Jeszcze kilka lat temu inteligentne domy kojarzyły się z gadżetami, na które pozwolić mogli sobie jedynie najbogatsi. Dziś masowo wchodzą do domów i świadomości Polaków. Przyczyna? Chcemy żyć komfortowo i czuć się bezpiecznie.

Frezarka do uszczelek CNC

Producenci okien zwracają coraz większą uwagę na to, aby okna spełniały nie tylko najwyższe normy izolacyjności, ale również żeby były wykonane estetycznie.

Optymalizacja Procesu Produkcyjnego

Większość działań zmierzających do usprawnienia produkcji okien w celu zwiększenia jej wydajności zaczyna się w momencie, gdy produkcja jest w toku lub zakupiono i uruchomiono nowe maszyny, a wydajność nadal jest niezadowalająca.

PREZ-MET® CT500 – innowacyjny sposób cięcia profili pvc

Każdy producent stolarki okiennej nieustannie zastanawia się, w jaki sposób usprawnić produkcję, w jakie maszyny zainwestować, co zrobić, aby zwiększyć wydajność i podnieść jakość – a tym samym konkurencyjność – wyrobów. To warunek zwiększenia sprzedaży, a więc i zyskowności firmy. Pojawia się dylemat – z oferty którego z szeregu funkcjonujących na rynku dostawców maszyn i urządzeń skorzystać, aby uzyskać pożądany efekt. Decyzja nie jest łatwa, a wybór musi być poprzedzony dogłębną analizą parametrów potencjalnego urządzenia i oceną, w jakim stopniu zaspokaja oczekiwania producenta.

Automatyzacja planowania dostaw i tras logistycznych

Optymalizacja procesów załadunku i transportu stolarki z pewnością może być obszarem, w którym warto poszukiwać możliwości zwiększenia zysków firmy. Zautomatyzowanie tego procesu pozwala na oszczędność czasu związanego z projektowaniem tras, jak również minimalizuje ryzyko błędów. Na przykładzie oprogramowania A+W Cantor zaprezentujemy przykładowe możliwości z zakresie automatyzacji planowania dostaw i tras logistycznych.

Produkcja to nie wyspa - warto patrzeć szerzej

Często otrzymując zadanie optymalizacji jakiegoś procesu, myślimy o nim w kategorii odosobnionego zadania. Automatyzując produkcję, rzadziej zastanawiamy się nad tym, jak taka zmiana wpłynie np. na kontrolę jakości, pracę magazynu czy usprawnienie dostaw. Szersze spojrzenie na wprowadzanie usprawnień długofalowo może przynieść dużo większe korzyści niż modernizacja ograniczająca się do pojedynczego obszaru działania firmy.

Dyskutować można o opiniach, fakty są  jednoznaczne

Trudno polemizować z kimś, kto nie oczekuje odpowiedzi na postawione tezy, z kimś, kto przekonany jest o swoich racjach. Taka sytuacja ma miejsce w wymianie uwag dotyczących alternatywy: okna ciepłe czy szczelne? – sformułowanej przez pana  Andrzeja Błaszczyka w 21. numerze magazynu „Profiokno”. 

Czy producenci rumuńscy  są realnym zagrożeniem dla polskich firm?

Dzięki dynamicznej ekspansji na rynki zagraniczne w ostatnich latach Polska stała się ważnym graczem na europejskim rynku okien i  drzwi z  tworzyw sztucznych. W ujęciu wartościowym jesteśmy już czwartym producentem wśród krajów należących do Unii Europejskiej, a pod względem wartości eksportu Polska jest niekwestionowanym liderem wśród członków Wspólnoty. W 2015 roku z Polski wyeksportowano stolarkę za niemal 700 mln EUR, czyli ponad dwukrotnie więcej niż z Niemiec, zajmujących drugą pozycję w tym zestawieniu.

Wady estetyczne okien z PVC

Jednym z powodów reklamacji wnoszonych przez nabywców okien z PVC są rysy na profilach okiennych lub na szybach, sposób wykończenia zgrzanego naroża albo nieznaczne różnice w fakturze i odcieniu oklein. Ten rodzaj wad nie ma żadnego wpływu na właściwości użytkowe produktu. Czy estetyka, a właściwie jej brak,  w subiektywnej ocenie nabywcy okna przesądza o istnieniu wady fizycznej rzeczy, stanowiąc podstawę do reklamacji w trybie rękojmi za wady?

Optymalizacja sprzedaży za pomocą specjalistycznego oprogramowania

Większość firm z branży stolarki otworowej wykorzystuje w swojej działalności biznesowej techniczne systemy produkcyjne. Narzędzia tego typu są niezbędne w procesach technologicznych. Brakuje w nich jednak intuicyjnego i profesjonalnego wsparcia etapów wyceny, ofertowania oraz zamawiania stolarki przez dystrybutorów i dealerów. 

 

Konfigurator Kolorów aluplast®

Wybór kolorystyki będzie zdecydowanie łatwiejszy, szybszy i przede wszystkim przyjemniejszy. Dzięki nowoczesnej platformie internetowej skierowanej zarówno do klientów indywidualnych, architektów, jak również sprzedawców okien możemy w prosty sposób dopasowywać, wybierać i podglądać, jak kolory poszczególnych elementów budowlanych współgrają ze sobą.

Menedżerem być skutecznym,  czyli kilka (nie)oczywistych zasad zachowania szefów

Bycie szefem należy do zajęć co najmniej pełnych wyzwań. Największym z nich na pewno jest odpowiedzialność związana z funkcją przełożonego. To m.in. odpowiedzialność za zgrany zespół, końcowe rezultaty, wynik ekonomiczny, finanse, realizację celów, organizację pracy, organizację firmy lub jej wydziału. 

ROLMET - badanie szczelności montażu okien

Okno mechanicznie połączone ze ścianą budynku nie zapewnia jeszcze obiektowi odpowiedniej szczelności. Pomiędzy nim a murem powstaje linia styku, nazywana szczeliną dylatacyjną. Gdyby obliczyć jej powierzchnię, okazałoby się, że to całkiem spora dziura w ścianie! Nie wystarczy zapchać jej byle czym i byle jak, jeśli w przyszłości nie chcemy mieć kłopotu z niekontrolowaną infiltracją powietrza, dlatego dobre firmy monterskie powinny opracować i wdrażać własne „metody szczelnego montażu okien”.

Dom pasywny w lesie - stolarka i montaż

Przy budowie domu pasywnego kompromisy nie są wskazane. By uzyskać efekt, należy korzystać z rozwiązań stworzonych z myślą o budownictwie energooszczędnym. Takimi są energooszczędne okna projektowane świadomie do tego celu, a z nimi montaż warstwowy nastawiony na szczelność i maksymalne ograniczanie strat wygenerowanej energii, dający wymierne oszczędności użytkownikom.

Dom energooszczędny ze strukturyzowaną stolarką real wood

Najwyraźniejszym trendem na rynku stolarki okiennej jest pogoń za poprawą właściwości cieplnych okien. Niejednokrotnie różnice w oferowanych rozwiązaniach są minimalne i coraz trudniej jest znaleźć atrakcyjne wyróżniki oferty. Takim wyróżnikiem z pewnością może z pewnością być „nowinka techniczna”, jaką jest strukturyzacja profili PVC.

Nadchodzi era samowystarczalnych budynków

Domy zeroenergetyczne są samowystarczalne pod względem energetycznym – produkują dokładnie tyle energii, ile zużywają. Jeden z takich budynków – dodatkowo naszpikowany czujnikami – wkrótce powstanie w województwie lubuskim. 

 

Znajdź producenta okien

 


Zamów bezpłatną prenumeratę

 
zamow_prenumerate_profiokno_za_darmo


Kontakt z redakcją

 

W sprawach dotyczących współpracy redakcyjnej jak również reklamy na łamach Profiokno, prosimy o kontakt z redakcją pisma na adres poczty email profiokno@aluplast.com.pl lub telefonicznie, nr 61 654 34 35.