Profiokno nr 19

Wstęp -okienne rewolucje

Profiokno z wizytą: EKO-OKNA SP. Z O.O. - Nowa hala produkcyjna

13 grudnia 2014 r. miało miejsce uroczyste otwarcie nowej hali produkcyjnej firmy Eko-Okna o powierzchni 20 tysięcy metrów kwadratowych wraz z nowym budynkiem biurowym. 

aluplast w "Fabryce okien na Żywo"

Już po raz trzeci Międzynarodowe Targi Poznańskie wraz z grupą firm-sponsorów powołają do życia podczas Targów Budma 2015 „Fabrykę Okien na Żywo”. Od początku aluplast jest jednym z partnerów przedsięwzięcia. 

MAGICZNE PSI

Największe nieporozumienia w obliczeniach cieplnych dotyczą liniowego współczynnika przenikania ciepła oznaczanego symbolem ψ. Istota problemu sprowadza się do opinii niezmienności tego parametru mimo zmiany warunków otoczenia. W zależności od własności cieplnych złożenia profili, materiału ramki dystansowej, własności cieplnych oszklenia i sposobu (głębokości) zabudowy oszklenia w skrzydle, liniowy współczynnik przenikania ciepła ulega modyfikacjom w dość znaczącym zakresie.

WŁAŚCIWOŚCI AKUSTYCZNE OKIEN

Izolacyjność akustyczna okna informuje o tym, w jakim stopniu chroni ono przed hałasem zewnętrznym. 

ZKP: CO BADAMY, A CO KONTROLUJEMY?

Wstępne Badania Typu (ITT) to początek. Prowadzenie Zakładowej Kontroli Produkcji przez producenta wyrobów budowlanych jest obowiązkowym elementem systemu oceny zgodności. Bez tego wyrób nie może być oznakowany znakiem CE i nie może mu towarzyszyć Deklaracja Właściwości Użytkowych.

BADANIE SZCZELNOŚCI W PRAKTYCE

Zapotrzebowanie na energię do ogrzania budynków pochłania 40% energii w skali całego zużycia. Okazuje się zatem, że w tym zakresie można szukać dużych oszczędności.

IDEAL 8000 PASSIV-LINE PLUS - BADANIA EKSPLOATACJI

Laboratorium ITB przebadało w ramach programu Pro Quality okno Passiv-line PLUS na bazie profili systemu Ideal 8000 firmy aluplast, wyprodukowane przez firmę AdamS z Mrągowa. Celem badania było sprawdzenie stopnia zużycia okna podczas eksploatacji oraz zakresu w jakim okresowa regulacja przywraca pierwotny poziom właściwości użytkowych. 

DRZWI ZAMKNĄ SIĘ SAME

Otwierane liniami papilarnymi, przez bluetooth, aplikację w smartfonie – to nie opis wejścia do skarbca w banku, ale drzwi wejściowych do domu. Producenci zamków w trosce o bezpieczeństwo i komfort użytkowania proponują nowe rozwiązania pozwalające na automatyczne wielopunktowe ryglowanie drzwi, lub otwieranie ich jednym dotknięciem. 

ZALETY „CIEPŁEGO PARAPETU”

Poprawa współczynnika przenikalności cieplnej w węzłach szyba-profil i okno-ściana przy zastosowaniu „ciepłego parapetu” pozwala uzyskać lepsze właściwości termiczne i energetyczne budynku.

MARKETINGOWE DYSKUSJE O WSPÓŁCZYNNIKU ‘G’

Wprawdzie Rozporządzenie nr 75 o warunkach, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie obowiązuje już od roku, to wciąż jeszcze niektóre z zawartych tam zapisów wzbudzają kontrowersje i są źródłem branżowych dyskusji. 

PODJĄĆ WYZWANIE

Architekci tworzą coraz bardziej wyrafinowane projekty, których realizacji nie mogą podjąć się słabi wykonawcy. Z takim wyzwaniem mieliśmy do czynienia w Poznaniu przy ulicy Wenecjańskiej, gdzie powstaje apartamentowiec wg projektu architekta Piotra Barełkowskiego.

CZYM SZYBKO WYPOZIOMOWAĆ OKNA I DRZWI?

Oczywiste jest, że najprostszym, najdokładniejszym i najbardziej niezawodnym instrumentem do poziomowania i pionowania montowanych okien bądź drzwi jest klasyczna poziomica libellowy. Ale są sytuacje, kiedy warto, a nawet trzeba korzystać z narzędzi laserowych. Najprostszymi są popularne lasery krzyżowe. Jakie są ich największe zalety?

RĘKOJMIA ZA WADY

Od 25 grudnia 2014 roku pojęcie „niezgodności towaru z umową” zostaje włączone do regulacji Kodeksu cywilnego związanych z funkcjonowaniem rękojmi za wady. Jednocześnie traci moc obowiązująca Ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej. Nie oznacza to jednak zrównania zakresu ochrony nabywców w obrocie profesjonalnym i konsumenckim. Chociaż na zmianie zyskują jedni i drudzy, to jednak nabywca-konsument wciąż może więcej. 

BUZZ MARKETING: CO ZROBIĆ, ŻEBY KLIENCI WYBRALI CIEBIE?

Branża stolarki otworowej jest wyjątkowa pod kątem prowadzenia działań budujących pozytywny wizerunek marki w świadomości odbiorców. Tutaj liczą się twarde fakty, na podstawie których użytkownicy podejmują decyzje zakupowe: wystarczy jedna negatywna opinia, aby marka pożegnała się z dużą grupą potencjalnych Klientów. Jak sprzedawać, stroniąc od bezpośredniej sugestii zakupu? Wykorzystując nieuświadomione motywy i intencje, które determinują ściśle określone zachowania konsumentów.

MAGIA PIERWSZEGO WRAŻENIA

„Jak Cię widzą, tak Cię piszą”, to jedna z prawd przekazywanych z pokolenia na pokolenie odnosząca się m.in. do budowania relacji pomiędzy ludźmi. Warto przemyśleć, w jaki sposób funkcjonowanie tej prawdy wykorzystać w odnoszeniu sukcesów osobistych i zawodowych.

STOLARKA PVC WE FRANCJI

Systematyczne zmniejszanie liczby nowych inwestycji budowlanych oraz słaby rozwój francuskiej gospodarki nie pozostały bez wpływu na sytuację w branży stolarki z tworzyw sztucznych. W przeciwieństwie do producentów polskich, Francuzi praktycznie nie eksportują własnych okien z PVC. 

PASYWNOŚĆ W WERSJI JEDNO- I WIELORODZINNEJ

W Polsce powstają kolejne obiekty o standardzie pasywnym, wciąż jednak są to jeszcze inwestycje wzbudzające sporą ciekawość i ożywione dyskusje. A przecież zgodnie z różnymi wytycznymi już za kilka lat wszystkie budynki będą musiały być budowane niemal w takim standardzie. Powstające do tej pory budynki pasywne z jednej strony dowodzą, że można budować niskoenergetycznie, a z drugiej strony są też próbą pokazania innego podejścia do inwestycji, w której uwzględnia się nie tylko koszt materiałów i budowy, ale również eksploatacji budynku w kolejnych latach, jak również szeregu dodatkowych korzyści z tym związanych.