Profiokno nr 22

Wstęp 

Coraz więcej mieszkań dla Polaków

Po trzech kwartałach 2015 r. pozytywny trend w budownictwie mieszkaniowym nadal jest wyraźny we wskaźnikach. Rośnie liczba rozpoczętych budów i wydanych pozwoleń. Kowalscy gonią deweloperów.

TOPBUILDER 2016 dla innowacyjnego systemu okiennego Aluplast IDEAL 7000 powerdur Inside

Już po raz siódmy w doborowym gronie zdobywców TopBuildera znalazła się firma aluplast, która otrzymała nagrodę TopBuilder 2016 za innowacyjny system okienny Ideal 7000 „powerdur inside" .

Okna "ciepłe" czy szczelne?

Z ogromną uwagą, ale i nieskrywaną sympatią czytam artykuły publikowane przez Pana Andrzeja Błaszczyka. Rzeczowe ujęcie problematyki i lekki, sprzyjający nawet nieprzygotowanemu odbiorcy sposób prezentowania trudnych kwestii pozwala na skuteczne docieranie do wielu czytelników specjalistycznego periodyku, jakim jest „Profiokno". Spojrzenie na okna nie przez pryzmat swojej produkcji czy też laboratoryjne szkiełko i oko może ożywić dyskusję, z czym mamy do czynienia obecnie.

Badania na budowie

Od przeszło czterech lat nasze laboratorium wykonuje badania terenowe w zakresie przepuszczalności powietrza oraz wodoszczelności pod obciążeniem statycznym lekkich ścian osłonowych zamontowanych na budynku. 

Okno...po holendersku

Holandia przeciętnemu Polakowi kojarzy się z tulipanami i wiatrakami. Jakiś czas temu dołączyły do tego zakupy używanych aut, popularne miejsce zarobkowania oraz słynne coffee shopy. Holandia, to jednak nie tylko kwiaty, krajobrazy i swoboda bycia, ale także miejsce, do którego eksportujemy okna z PVC. Postanowiliśmy je zaprezentować, bowiem są wśród nich konstrukcje zupełnie nieznane polskim inwestorom, a szkoda bo wiele w nich uroku i tak modnego ostatnio designu.

Projektowanie i budowa ogrodu zimowego

Ogrody zimowe to już od kilku lat nie tylko ekluzywny produkt, na który stać wyłącznie zachodnich sąsiadów. Polacy coraz chętniej decydują się na zabudowę właśnie tego typu i − co ciekawe − najczęściej są to rozwiązania z najwyższej półki, o nieszablonowych kształtach i bardzo wysokich parametrach.

Stop zewnętrznej kondensacji

Kiedy wchodzimy do ciepłego pomieszczenia, szkła naszych okularów błyskawicznie pokrywają się „mgiełką”, czyli skondensowaną parą wodną. Nie inaczej dzieje się na ściankach szklanki z zimną lemoniadą, którą pijemy w upalny dzień, oraz przeszkleniami okien nad ranem. Okularnicy muszą radzić sobie z problemem domowymi sposobami, w przypadku szyb zespolonych pomogą nam jednak bardziej zaawansowane rozwiązania − powłoki antykondensacyjne. 

Profile dodatkowe

Stanowią bardzo ważną grupę wyrobów (pomimo swej nazwy), wchodzącą w skład każdego nowoczesnego systemu profili okiennych. Zastosowanie ich pozwala na przeprowadzenie prawidłowego montażu okien i drzwi oraz umożliwia wykonanie złożonych konstrukcji, zapewniając ich wysoką sztywność, izolacyjność oraz estetykę.

Inteligenta kontrola dostępu dla każdego obiektu

Koncepcja systemu blueSmart narodziła się kilkanaście lat temu. Projekt, który wtedy stworzyła grupa specjalistów Winkhaus, był odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na prosty w obsłudze, łatwy w montażu, a przede wszystkim niezawodny i tani w eksploatacji system kontroli dostępu.

CT500 – Innowacyjny sposób cięcia profili PVC 

Każdy producent stolarki okiennej nieustannie zastanawia się, w jaki sposób usprawnić produkcję, w jakie maszyny zainwestować, co zrobić, aby zwiększyć wydajność i podnieść jakość – a tym samym konkurencyjność – wyrobów. To warunek zwiększenia sprzedaży, a więc i zyskowności firmy. Pojawia się dylemat – z oferty którego z szeregu funkcjonujących na rynku dostawców maszyn i urządzeń skorzystać, aby uzyskać pożądany efekt. Decyzja nie jest łatwa, a wybór musi być poprzedzony dogłębną analizą parametrów potencjalnego urządzenia i oceną, w jakim stopniu zaspokaja oczekiwania producenta.

Montaż okna z roletą nadstawną a statyka okna.

Prawidłowy montaż okna – jakie to proste. Instrukcje montażowe precyzyjnie opisują liczbę kotew oraz ich rozstaw, punkty podparcia, usytuowanie okna względem warstw ściany itd. Ciągle jednak jest bardzo wiele niedopowiedzeń czy wręcz brak wiedzy o montażu okna z roletą nadstawną.

Ożywiona dyskusja

Już od 22 wydań, przy wsparciu ekspertów, przedstawicieli firm i okiennych pasjonatów, staramy się  realizować naszą misję: INSPIROWAĆ, EDUKOWAĆ, WYJAŚNIAĆ. Wiele naszych publikacji traktujemy jako materiał, który ma pobudzić do dyskusji i wymiany opinii.

Veka przeprasza Aluplast, czyli sądowy finał sporu o kampanię linków sponsorowanych

Przedmiotem sporu pomiędzy firmą aluplast a firmą Veka ze Skierniewic była reklama w internecie, zamieszczona tam jesienią 2010 roku. Sprawa pomiędzy obiema firmami ciągnęła się przez 4 lata. Wyroki w niej wydawał Sąd Okręgowy, następnie Sąd Apelacyjny, aż w końcu sprawa trafiła do Sądu Najwyższego, który 9 kwietnia 2015 roku wydał ostateczny werdykt.

Ryś, czyli skok w energooszczędną przyszłość

Po popularnym programie dopłat do budowy lub kupna domów i mieszkań  w standardzie energooszczędnym lub pasywnym przyszła kolej na kolejny projekt NFOŚiGW. W październiku 2015 r. ogłoszono start programu Ryś, zorientowanego na podwyższenie efektywności energetycznej polskich nieruchomości. Tym razem NFOŚiGW skupi się nie na nowych, a starszych obiektach, których stan ocieplenia pozostawia wiele do życzenia. 

Internetowe systemy do ofertowania i zamawiania stolarki

Obecnie na rynku dostępnych jest kilka systemów produkcyjnych umożliwiających również wycenę, ofertowanie  i zamawianie stolarki poprzez dealerów. Wiele z tych systemów nie jest jednak wykorzystywana w pełni. Dlaczego?

Wsparcie dla sił sprzedaży

Długofalowy plan rozwoju przedsiębiorstwa powoduje wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań systemów informatycznych, odpowiedzialnych za spójność, kontrolę procesów biznesowych oraz monitorowanie potrzeb biznesu. Funkcjonalność i elastyczność systemu są jednymi z decydujących czynników przy wprowadzaniu zmian w produktach i usługach firmowych.

Stopnie zaawansowania klienta 

Ukierunkowanie na zysk determinuje (przynajmniej powinno) praktycznie wszystkie decyzje i działania osób zatrudnionych w organizacjach innych niż non profit. Zatem na czym powinno się przedsiębiorstwo skupić na przychodach? Na kosztach? Może na jednym i drugim? Wszystkie pytania są retoryczne.

Montaż stolarki - krok w tył

Wiele mówi się ostatnio o prawidłowym montażu stolarki w kontekście coraz to bardziej wymyślnych sposobów i rozwiązań maksymalizujących zyski cieplne połączenia. Czy można wykonywać zaawansowany montaż bez dobrego opanowania podstaw? Nie, dlatego zróbmy krok wstecz: zacznijmy porządnie od początku.

Belgijski rynek stolarki PVC 

Wyprodukowane w Polsce okna PVC sprzedawane są już w ponad 80 krajach na całym świecie, ale 95 procent eksportu trafia do krajów należących do Unii Europejskiej. Wśród największych odbiorców stolarki PVC z  Polski są oczywiście Niemcy, Francja oraz Włochy.

Żagiel - dom pasywny w pięknej formie

Projektując budynek w standardzie pasywnym, architekt dostaje potrójne zadanie. Po pierwsze, musi uwzględnić w projekcie wytyczne od inwestora, wsłuchując się w jego gusta i potrzeby. Po drugie, musi  zastosować się do wymagających zasad standardu pasywnego dotyczących lokalizacji budynku, kształtu bryły, zastosowanych materiałów, komponentów i instalacji.  Po trzecie, musi zachować własną, spójną wizję i estetykę budynku. Projekt Dom Żagiel uwzględnia wszystkie powyższe kryteria.

Polacy budują pasywnie za granicą 

Inwestorom zależało na osiągnięciu pasywnego standardu energetycznego. Niskie zapotrzebowanie na energię, wysoka jakość zastosowanego ocieplenia, idealne uszczelnienia to jednak zaledwie podstawa w przypadku budynków wznoszonych w Norwegii. Wyśrubowane wymagania wynikały m.in. z podejścia do budowania w krajach skandynawskich oraz z samej specyfiki regionu.