Rozpoczynamy drugi etap budowy fabryki profili z PVC w Nagradowicach

W dniu 28 maja 2021 roku w podpoznańskich Nagradowicach, poprzez symbolicznie wbicie łopaty, rozpoczął się drugi etap inwestycji, obejmującej budowę nowej fabryki Aluplast. 

Aluplast_Nowa_fabryka_profili_w_Nagradowicach_II_etap_inwestycji_low

W ramach tego etapu powstanie hala produkcyjna, mieszalnia surowca oraz pomieszczenia techniczne o łącznej powierzchni ok. 20 tysięcy metrów kwadratowych. To niezwykle ważny etap całej inwestycji, gdyż nowa hala przewiduje możliwość instalacji wewnątrz nawet do 50 linii do produkcji profili okiennych z PVC. Dodatkowo na terenie fabryki powstanie też stacja wysokich napięć, co pozwoli zabezpieczyć się pod kątem ciągłości energetycznej.    

II_etap_budowy_fabryki_profili_Aluplast_w_Nagradowicach

W uroczystości udział wzięli (od lewej):  Dariusz Paprzycki, prezes firmy Projprzem S.A., generalnego wykonawcy inwestycji, Bogdan Kemnitz, wójt gminy Kleszczewo, Krzysztof Hernacki, Dyrektor Administracyjny Aluplast sp. z o.o. oraz Christian Voicu, prezes Aluplast sp. z o.o.

Ubiegły rok, mimo iż nieco nieprzewidywalny, zakończyliśmy  ponad 15% wzrostem przychodów ze sprzedaży, które osiągnęły poziom  693 milionów PL – komentuje Marcin Szewczuk, Marketing Manager Aluplast sp. z o.o.. Co ważne wzrosty sprzedaży odnotowaliśmy na wszystkich, kluczowych dla nas rynkach, które obsługujemy. Planujemy, że po zakończeniu budowy i rozpoczęciu produkcji w nowym zakładzie nasze moce produkcyjne zwiększą się dwukrotnie.

Ul. Profilowa 1 w Nagradowicach

Przypomnijmy, że pod koniec 2019 r. zakończony został pierwszy etap inwestycji, w ramach którego powstała hala magazynowa o powierzchni 17 tys. mkw. wraz z placami i drogami wewnętrznymi o pow. 37 tys. mkw., które użytkowane są już od ponad roku. Pod koniec grudnia 2020 roku Aluplast zmienił natomiast adres swojej siedziby i jest nią obecnie właśnie ul. Profilowa 1 w Nagradowicach. Cały kompleks powstaje na działce o powierzchni 15 ha, natomiast koszt inwestycji szacowany jest na ok. 140 mln zł.

 

Nowa_fabryka_profili_PVC_Aluplast_w_Nagradowicach_wizualizacja

Nowa inwestycja, nowe miejsca pracy

Nowa inwestycja to również nowe miejsca pracy. Szacujemy, że po zakończeniu inwestycji zatrudnienie może wzrosnąć do 800 osób. Proces ten trwa w zasadzie nieprzerwanie już od ponad roku, a liczba zatrudnionych osób w naszych zakładach w Poznaniu i Nagradowicach zwiększyła się  w ostatnim roku o ponad 60 osób i wynosi obecnie 560 zatrudnionych. Obecnie prowadzona jest szeroka akcja rekrutacyjna w ramach której poszukiwane są osoby do kilkunastu działów w firmie (Aktualne oferty pracy). 

Aluplast od 20 lat jest liderem rynku systemów okiennych z PVC w Polsce, z udziałem rynkowym szacowanym na ok. 24-25%.  Nowa inwestycja to dowód zaufania i rosnącej pozycji polskiego oddziału w strukturach Grupy Aluplast. Polska spółka, utworzona w 1995 roku w Poznaniu, jest obecnie odpowiedzialna za obsługę m.in. takich rynków jak: Rumunia, Wielka Brytania, Bułgaria, Litwa, Łotwa, Estonia. Aluplast sp. z o.o. jest częścią Grupy Aluplast posiadającej 24 oddziały produkcyjne i przedstawicielstwa, poprzez które jest obecny w ponad 80 krajach na całym świecie.

Największe pzredsięwzięcie gospodarcze w gminie Kleszczewo

Inwestycja firmy Alupalst to obecnie największe przedsięwzięcie gospodarcze w naszej gminie – podkreśla Pan Bogdan Kemnitz, Wójt Gminy Kleszczewo. Od pierwszej wizyty przedstawiciela inwestora mieliśmy poczucie, że jest to poważny partner. Dołożyliśmy wszelkich starań, by ułatwić dostęp do wszelkich informacji o terenie, ułatwialiśmy pierwsze kontakty z gestorami uzbrojenia technicznego. Mając na względzie podniesienie atrakcyjności tej lokalizacji, pomimo że działka nie należała do Gminy a do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, wybudowaliśmy ulicę,  dostarczyliśmy wodę, jak również przybliżyliśmy do działki kolektor sanitarny łączący z nowobudowaną oczyszczalnią ścieków. Firma ALUPLAST ze swej strony,   potwierdziła perspektywiczne podejście do rozwoju w oparciu o lokalizację w gminie Kleszczewo oficjalnie przenosząc w to miejsce swą siedzibę, pomimo kontynuowanej nadal działalności w dotychczasowych obiektach w Poznaniu. Jako lokalny Samorząd  liczymy, że to imponujące przedsięwzięcie przyniesie sukces zarówno firmie ALUPLAST, jak i Gminie Kleszczewo. Ze swej strony serdecznie życzę  powodów do satysfakcji z  powstającego dzieła jego twórcom, a w przyszłości dużo zadowolenia tym wszystkim, którzy będą odnosić korzyści z jego powstania.