Drzwi przesuwne aluplast smart-slide

 

aluplast_zloty_medal_MTP2020Drzwi przesuwne SMART-SLIDE to nowa generacja w zakresie przesuwnych drzwi tarasowych, które cechują przede wszystkim doskonałe właściwości techniczne oraz komfort ich obsługi.

DUŻA SZCZELNOŚĆ KONSTRUKCJI

Drzwi przesuwne smart-slide to nowe rozwiązanie w segmencie drzwi/okien przesuwnych, które docelowo mogą być atrakcyjną alternatywą dla drzwi tarasowych typu PSK/PATIO. To świetne rozwiązanie zarówno pod kątem budownictwa jednorodzinnego, ale również obiektów użyteczności publicznej, gdzie oczekuje się od drzwi tarasowych łatwości ich obsługi i niezawodności. Przemyślana kombinacja rozwiązań technicznych sprawia, że SMART-SLIDE osiąga bardzo dobre wyniki w zakresie badań przepuszczalności powietrza, wytrzymałości na napór wiatru i wodoszczelności. Wszystko to dzięki odpowiednio dopasowanym uszczelkom obwodowym skrzydła, które poprzez przekręcenie klamki są dociskane poprzecznie do ościeżnicy, po całym obwodzie. Uzyskanie dużej szczelności zapewniają również punkty ryglowania w obszarze słupka.

 

KOMFORT OBSŁUGI

Innowacyjny mechanizm zamykania pozwala na prostą i intuicyjną obsługę (zobacz film), zbliżoną do rozwiązań stosowanych w drzwiach unoszono-przesuwnych, typu HST. Specjalistyczne okucia okienne gwarantują, że skrzydło po jego odblokowaniu swobodnie i bez najmniejszego oporu przesuwa się na wózkach względem nieotwieranej części konstrukcji. Mechanizm blokujący pozwala na delikatne zamykanie skrzydła w ramie, a tym samym łatwą obsługę drzwi przesuwnych.

aluplast_smart_slide_4aluplast_smart_slide_5   

 

Zapraszamy do zobaczenia na poniższym filmie, jak funkcjonują drzwi SMART-SLIDE w praktyce:
 

Duże szklane powierzchnie są bardzo modne. Drzwi przesuwne SMART-SLIDE wychodzą temu naprzeciw umożliwiając stworzenie w kolorze białym przeszklonej konstrukcji o wymiarach  5,8 x 2,4 m w schemacie C. Maksymalne wymiary drzwi przesuwnych SMART-SLIDE w schemacie A wynoszą 4000 x 2400 mm w kolorze białym (3800 x 2300 w kolorze), a ich podział może być symetryczny lub asymetryczny. Ryglowanie na całym obwodzie skrzydła zapewnia dużą siłę docisku, a jednocześnie po otwarciu skrzydło przesuwa się niezwykle lekko, przy użyciu minimalnej siły. Jest to bardzo istotny atut szczególnie w porównaniu z konstrukcjami odstawno-przesuwnymi, które przy dużej liczbie cyklów otwierania/zamykania mogą być kłopotliwe w eksploatacji. Dodatkowo dzięki konstrukcji profili z wykorzystaniem technologii Multifalz istnieje możliwość opcjonalnego zastosowania technologii wklejania szyb, co pozwala na zapewnienie większej sztywności całej konstrukcji.


aluplast_smart_slide_przesuwne_drzwi_tarasowe_balkonowe_symetryczny aluplast_smart_slide_przesuwne_drzwi_tarasowe_balkonowe

ŁATWOŚĆ WYKONANIA

Nowe drzwi SMART-SLIDE cechuje łatwość ich wykonania, co pozwala zapewnić dużą wydajność produkcji. Jest to możliwe przede wszystkim dzięki małej liczbie profili wykorzystywanych przy ich produkcji. Podobnie jak w przypadku drzwi typu patio rama jest zgrzewana, w systemie wykorzystuje się słupek od systemu Ideal 4000, a stałe szklenie realizowane jest bezpośrednio w ramie. Całość produkcji można zrealizować przy tym wykorzystując standardowy park maszynowy.

Głębokość zabudowy skrzydeł wynosząca 70 mm oraz ramy wynosząca 140 mm zapewniają nowym drzwiom przesuwnym smart-slide szeroki zakres możliwości zastosowania, również w obszarze renowacji.drzwi_przesuwne_smart_slide_aluplast

  • głębokość zabudowy ram 140 mm
  • głębokość zabudowy skrzydła 70 mm 
  • możliwość szklenia pakietami do 42 mm
  • nowocczesny design classic-line
  • możliwe do wykonania schematy A+C
  • ukryte mechanizmy okuciowe
  • dostępny w trzech kolorach rdzeni: biały, brązowy, antracytowy oraz szerokiej gamie folii dekoracyjnych

 


OSZCZĘDNOŚĆ MIEJSCA

Zastosowanie drzwi przesuwnych SMART-SLIDE to również krok w kierunku optymalnego wykorzystania powierzchni wewnątrz pomieszczenia, gdyż otwarcie drzwi nie wymaga rozwarcia skrzydeł, które głęboko „wchodziłyby” w przestrzeń mieszkalną. Drzwi SMART-SLIDE można wykonać w dwóch schematach A oraz C: 

  • A: 2-kwaterowe – z jednym skrzydłem ruchomym

  • C: 4-kwaterowe – z dwoma środkowymi skrzydłami ruchomymi

aluplast_drzwi_tarasowe_schematy_otwierania

JESZCZE WIĘCEJ ŚWIATŁA

Drzwi SMART SLIDE to nie tylko potencjalne zyski i zadowolenie z komfortu użytkowania, lecz także ciekawa propozycja z punktu widzenia wzornictwa użytkowego. Konstrukcja ma minimalistyczny i nieco skandynawski design. Nieotwieralna część stałego szklenia realizowana w niezwykle wąskich profilach pozwala na maksymalizację powierzchni przeszklonych i ograniczenie powierzchni ram, co jest zgodne z oczekiwaniami klientów i tendencjami w zakresie projektowania nowoczesnych przeszkleń.
 

SWOBODA WYBORU KOLORYSTYKI

Drzwi SMART-SLIDE są dostępne w szerokiej gamie oferowanych prze nas folii dekoracyjnych, jak również w systemie tym można zastosować nakładki aluminiowe aluskin, co jeszcze bardziej poszerza gamę dostępnych wariantów kolorystycznych. Teraz możecie państwo w prosty sposób dopasowywać, wybierać i podglądać jak kolory poszczególnych elementów budowlanych współgrają ze sobą dzięki konfiguratorowi kolorów aluplast.

konfigurator_in2

Zapraszamy do wizyty na naszym profilu na Facebooku, gdzie prezentujemy przykłady realizacji z drzwiami SMART-SLIDE

 

Przeczytaj:

DRZWI PRZESUWNE SMART-SLIDE - JAK WYGLĄDA PROCES PRODUKCJI W PRAKTYCE

DRZWI BALKONOWE ALUPLAST SMART-SLIDE, OGNIWO POŚREDNIE

 

Do pobrania: 
Folder produktowy smart-slide (wersja PL 2020-02)

Zestawienie - drzwi przesuwne SMART-SLIDE (2020-11)

Zestawienie - profile dodatkowe 1 (2020-11)

Zestawienie - profile dodatkowe 2 (2020-11)

Zestawienie - profile dodatkowe 3 (2020-11)

Zestawienie - profile dodatkowe 4 (2020-11)

Zestawienie - dodatki (2020-11)

Zestawienie - wzmocnienia (2020-11)

Zestawienie - listwy przyszybowe (2020-11)

Zestawienie - nakładki aluminiowe (2020-11)