Rolety zewnętrzne


 

Atmosfera wnętrza to bardzo ważny element życia. Systemy rolet zewnętrznych aluplast mogą być nie tylko dodatkową ochroną Państwa domów, ale niewątpliwie przyczynią się do stworzenia w ich wnętrzu niepowtarzalnego klimatu.


IMG_5855


W dobie budownictwa ze znaczącą liczbą przeszkleń w bryle konstrukcji architektonicznej, rolety zewnętrzne są istotnym elementem dodatkowego wyposażenia domu, oferującym szereg wymiernych korzyści. Do najważniejszych z nich należą: 

 

Ochrona przed wahaniami temperatur

 

Niejednokrotnie już wykazywano, że wyposażenie okien w rolety może w znacznym stopniu przyczynić się do zmniejszenia bezwładności termicznej pomieszczenia. W zimie warstwa powietrza pozostająca między szybą a pancerzem opuszczonej rolety (tzw. poduszka powietrzna) działa jak izolator i zapewnia wymiernie lepszą ochronę przed stratami ciepła. To wpływa znacząco na obniżenie kosztów związanych z ogrzewaniem - oszczędności mogą sięgać nawet 40%. Latem, opuszczanie rolet na oknach, w pomieszczeniach o wysokiej ekspozycji na promieniowanie słoneczne, zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się tych pomieszczeń. To w efekcie rozwiązuje kwestię ich chłodzenia do komfortowego poziomu temperatur, co również przekłada się na realne oszczędności.

 

Izolacja akustyczna

 

W przypadku budynków zlokalizowanych w miejscach o dużym natężeniu ruchu, takich jak dworce, ulice przelotowe, lotniska itd. ochrona przed hałasem nabiera coraz większego znaczenia. Prawidłowo zamontowana roleta zewnętrzna po opuszczeniu może obniżyć poziom docierających do wnętrza dźwięków nawet o kilkanaście decybeli.

 

Ochrona prywatności

 

Rolety zewnętrzne pozwalają skutecznie zabezpieczyć się przed niepożądanymi spojrzeniami osób postronnych. To rozwiązanie gwarantujące wyraźne wyodrębnienie strefy prywatności i odcięcie się od świata zewnętrznego.

 

Kompatybilność

 

Założenie ważne dla programu systemów profili obowiązuje także przy systemie rolet zewnętrznych. Mogą być one montowane na wszystkie profile okienne systemu aluplast, jak również na każdy inny profil okienny po zastosowaniu specjalnego łącznika.

 

Szerokie możliwości adaptacji

 

Różnorodność form i materiałów użytych do produkcji rolet daje nieograniczone możliwości zastosowania (budynki jednorodzinne, apartamentowce, obiekty handlowe, obiekty przemysłowe). Bogata kolorystyka rolet aluminiowych (paleta kolorów RAL) oraz stale wzbogacana lista dostępnych oklein dla rolet PVC powodują, że rolety zewnętrzne niezależnie od funkcji użytkowych, często są także ważnym elementem dekoracyjnym nowoczesnych budynków.

 

Dodatkowe informacje możecie Państwo uzyskać:

 

DZIAŁ PRODUKCJI ROLET:

 

tel.: +48 61 654 34 31 (32, 33,37)

fax : +48 61 654 34 37

e-mail: rolety@aluplast.com.pl

 

 

Rolety nakładane

Rolety nakładane to rodzaj rolet przeznaczonych zarówno dla budynków nowobudowanych oraz tych remontowanych, w których planowana jest wymiana okien.

Rolety adaptacyjne

Typ rolet przeznaczony głównie do budynków, w których okna zostały już zamontowane lub gdzie zastosowanie innych systemów roletowych jest z określonych względów niepożądane.

Żaluzje fasadowe

Żaluzje fasadowe są bardzo nowoczesnym i eleganckim produktem mocowanym na zewnątrz fasady budynku.

Rodzaje napędów

Aby zapewnić jak najlepszy komfort użytkowania naszych rolet oraz ich bezproblemową obsługę, w systemach rolet zewnętrznych aluplast istnieje możliwość zastosowania różnego rodzaju napędów, zarówno manualnych, jak i elektrycznych.