Drzwi unoszono-przesuwne HST

Idealnym rozwiązaniem dla pragnących komfortowego połączenia wnętrza z tarasem oraz panoramicznego widoku osiąganego dzięki dużej powierzchni przeszklonej jest zastosowanie drzwi unoszono-przesuwnych HST.

aluplast_drzwi_balkonowe_unoszono_przesuwne3

W systemie HST obrót klamki powoduje uniesienie skrzydła, które następnie przesuwa się swobodnie na wózkach jeżdżących po szynie będącej częścią progu. Opuszczenie skrzydła w dowolnym momencie skutkuje jego zablokowaniem, co pozwala na regulację stopnia jego rozwarcia. Specjalne mechanizmy okuć pozwalają na bezproblemowe przesuwanie skrzydeł o bardzo dużych przeszkleniach, których szerokość może osiągać do 3 m, a wysokość 2,5m, maksymalna szerokość zestawu drzwi HST sięga więc aż 6 metrów. Skrzydła mijają się bezawaryjnie, a jednocześnie cała konstrukcja zachowuje należytą stabilność. 


aluplast_drzwi_balkonowe_unoszono_przesuwne2Dodatkową zaletą drzwi unoszono-przesuwnych HST jest, że w przeciwieństwie do klasycznie otwieranych okien balkonowych, nie wchodzą głęboko w przestrzeń mieszkalną po otwarciu, tym samym pozostawiają więcej swobody w dysponowaniu powierzchnią. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest także zrównanie progu z powierzchnią podłogi i tym samym całkowite zlikwidowanie barier architektonicznych. Równocześnie różnorodność konstrukcji sprawia, że mogą one występować w różnych wersjach i układach skrzydeł ruchomych oraz części nieotwieralnych, i tak oto mogą otwierać się niezależnie od siebie jedno, dwa, a nawet cztery skrzydła.

Najpopularniejsze schematy drzwi HST to:
2-kwaterowe – z jednym lub oboma skrzydłami ruchomymi
4-kwaterowe – z dwoma środkowymi lub wszystkimi skrzydłami ruchomymi

Zaletami tej konstrukcji są:

  • Możliwość wykonania bardzo dużych przeszkleń
  • Duża szczelność
  • Dobre parametry izolacyjności cieplnej
  • Niski próg

hst_nowy_premium-calyW tym rozwiązaniu uszczelnienie realizowane jest za pomocą zintegrowanych uszczelek, co gwarantuje wysoką szczelność.  Odpowiednia szczelność przestrzeni pomiędzy poruszającymi się skrzydłami drzwi HST w chwili gdy pozostają one w pozycji zamkniętej zapewniona jest przez specjalny układ nakładających się na siebie zaczepów wyposażonych w system uszczelek przylgowych.

 

 

Znajdź producenta okien