energeto neo

design spotyka technologię

W Aluplast nieustannie zastanawiamy się nad tym, jak powinno wyglądać okno przyszłości. Rok 2020 nie był w tej kwestii wyjątkiem, wręcz przeciwnie. Pandemia koronawirusa przyczyniła się do tego, że nie tylko my, ale także wielu ludzi coraz więcej uwagi poświęca swoim domom i zastanawia się nad tym, jak właściwie chce mieszkać. W tym zakresie efekt powinien być nie tylko piękny, ale również powinien kłaść duży nacisk na bycie przyjaznym dla środowiska i oszczędność zasobów.

Ostatnie kilka miesięcy wykorzystaliśmy na opracowanie nowej platformy systemowej. W procesie rozwoju uwzględniliśmy wiele pomysłów i życzeń naszych klientów: nowoczesny i ponadczasowy wygląd, proste i kompatybilne rozwiązanie oraz chęć budowania okien architektonicznych i obiektowych na jednej platformie.

Forma w zgodzie z funkcją – z nami to proste

aluplast_energeto_neo_oknoOprócz aspektów zdrowotnych i ekologicznych, materiały do budynku wybierane są coraz częściej pod kątem możliwości ich wykorzystania w obiegu zamkniętym. Okna plastikowe już teraz mają dobry bilans środowiskowy, ponieważ profile można poddawać recyklingowi aż do siedmiu razy. Ważne jest jednak nie tylko ostrożne korzystanie z zasobów, ale również podejście holistyczne. Innymi słowy, należy pracować wydajnie także w kontekście obróbki.

Tu właśnie wkracza nasza nowa platforma systemowa energeto® neo. Łączy ona w sobie wszystkie zalety naszych znanych systemów energeto® z platformą oszczędzającą zasoby bez utraty wydajności. Podczas tworzenia nowego projektu, w pierwszej kolejności postawiliśmy na kompatybilność i spójność. Dlatego też energeto® neo nadaje się zarówno do dużych nieruchomości, jak i do domu zaprojektowanego przez architekta na życzenie klienta.

W porównaniu z tradycyjnymi oknami wzmocnionymi stalą, energeto® neo charakteryzuje się o 15% mniejszym śladem węglowym.

Nasza technologia Multifalz daje klientowi pełną swobodę wyboru: może on wybrać wklejania pakietów szybowych, ale nie musi. W opinii naszych licznych niemieckich klientów, którzy już korzystają z technologii wklejenia, rozwiązanie to jest dobrym sposobem na wyróżnienie się na tle konkurencji.

Proste struktury i minimalistyczny design

Oprócz wydajnej produkcji, nowa platforma systemowa spełnia również oczekiwania dotyczące pięknego wzornictwa. energeto® neo został zainspirowany stylem Bauhaus. Styl ten niegdyś zrewolucjonizował architekturę. Prosty i piękny projekt dla każdego, a przede wszystkim przystępna cena. Dużo światła i połączenie wnętrza z elementami z zewnątrz – motywy, które są aktualne jak nigdy dotąd, nawet dziś po 100 latach.

Nasz nowy system energeto® neo w wersji niezlicowanej i zlicowanej doskonale wpisuje się w aktualny nurt Bauhausu: prosty, symetryczny, kubistyczny – po prostu ponadczasowy. Zaprojektowany został zarówno jako okno architektoniczne, jak i okno komercyjne, dzięki czemu można realizować indywidualne domy jednorodzinne, a także duże obiekty w stylu Bauhaus.

W obecnych, szybko zmieniających się, czasach jesteśmy zalewani bodźcami. Kontrastują z tym proste formy i przejrzyste struktury. Są konkretne i uspokajające. Twój dom staje się spokojną przystanią, gdzie możesz wypocząć.

To właśnie zapewnia energeto® neo! Więcej informacji wkrótce.