Profiokno nr 25

Wstęp

 

ALUPLAST PARTNEREM MONTERIADY PODCZAS TARGÓW BUDMA 2017

Podczas czterech dni tegorocznych targów Budma stoisko MONTERIADY odwiedziły tłumy zwiedzających, które z ogromną ciekawością śledziły kolejne pokazy dobrego montażu. Udział w wydarzeniu był jedyną w swoim rodzaju okazją do obejrzenia prawidłowej instalacji wyrobów stolarki budowlanej i bezpośredniej rozmowy z ekspertami.

 

News

Już niebawem, w dniach 25-26 maja 2017 roku, odbędzie się, organizowany przez Związek POiD, VIII Kongres Stolarki Polskiej. Tym razem uczestników Kongresu będzie gościć Hotel Copernicus**** w Toruniu.

Ruszyła IV edycja ogólnopolskiego konkursu TOPTEN Okna 2017. Ma on na celu wyłonienie okien i drzwi o najlepszej efektywności energetycznej przy uwzględnieniu aspektów technicznych oraz ekonomicznych.

 

2016 ‒ DYNAMICZNY ROK W MIESZKANIÓWCE

Bilans budownictwa mieszkaniowego w 2016 roku okazał się bardzo korzystny w porównaniu do ostatnich kilku lat. Zarówno liczba mieszkań oddanych do użytkowania,rozpoczętych budów, jak i liczba wydanych pozwoleń odnotowały duży wzrost. Znaczącą rolę w takim właśnie obrazie rynku odegrali w 2016 r. deweloperzy.

 

OKNA Z NAWIEWNIKAMI

Czy sprzedaż okna z nawiewnikiem jest identyczna jak sprzedaż okna bez żadnych dodatkowych połączonych z nim urządzeń, czy też należy stosować inne reguły, specyficzne dla tego typu współpracujących ze sobą agregatów?

 

UCZYĆ SIĘ NA BŁĘDACH! ANALIZA TYPOWYCH PRZYPADKÓW SZKÓD I SPOSOBY ZAPOBIEGANIA IM

Elementy budowlane muszą przez dziesięciolecia spełniać zadania funkcjonalne i estetyczne w ekstremalnych warunkach brzegowych.Dobór właściwego okna, analiza i planowanie zależności związanych z wentylacją oraz prawidłowe wykonanie krytycznych detali decydują o bezproblemowym użytkowaniu wyrobu budowlanego. Drobne przyczyny mogą przy niekorzystnym splocie okoliczności mieć znaczny wpływ na trwałość i funkcjonalność.

 

STOLARKA OKIENNA W BUDOWNICTWIE PASYWNYM

Budynki pasywne zapewniają optymalny komfort użytkowania przy minimalnych wydatkach na energię. W odniesieniu do kosztów poniesionych na ich wzniesienie oraz ich cyklu życia (również produktów zastosowanych do budowy) inwestycja znajduje się w obszarze rentowności. Aby poprawić komfort i osiągnąć niewielkie koszty w stosunku do wykorzystanych komponentów, obiektom stawia się wysokie wymagania termiczne,które są wynikiem badań dotyczących higieny, komfortu i kryteriów wydajności oraz rachunków ekonomicznych. Aby zdefiniować kryteria jakości, ułatwić dostępność wysoko efektywnych materiałów oraz przekazać projektantom i inwestorom pewne wartości do obliczania bilansu energetycznego, Instytut Domów Pasywnych wprowadził certyfikację komponentów poszczególnych produktów.

 

CO ROBIĆ, GDY PRÓBKI ZAWODZĄ W CZASIE BADAŃ?

Badania okien i fasad powinny służyć nie tylko do potwierdzenia, że spełnione są wymagania stawiane konstrukcji, lecz powinny być raczej prowadzone równolegle z pracami rozwojowymi w celu wykrycia potencjalnych słabych punktów.

 

OKNA ANGIELSKIE W NOWEJ ODSŁONIE

Rynek brytyjski to wciąż niezdobyta przez producentów okien PVC z Polski twierdza, aczkolwiek zauważamy coraz większe zainteresowanie tym rynkiem i specyficznymi dla niego produktami. Sporym echem, skutkującym licznymi pytaniami, odbiła się nasza publikacja w „Profiokno” nr 16 pt. „Okna Królowej – produkcja okien angielskich”, gdzie staraliśmy się pokazać Państwu specyfikę okien PVC typu Casement oraz praktyczne różnice pomiędzy konstrukcją i produkcją okien w Wielkiej Brytanii i w Europie Kontynentalnej.

 

CZY DRZWI BALKONOWE HST SĄ „CIEPŁE”?

Drzwi balkonowe unoszono-przesuwne HST są w centrum zainteresowania inwestorów budujących domy jednorodzinne. Czy to właściwe, czy nie, instalowane są nawet w tych budynkach mieszkalnych, w których nie przewidziano zastosowania takiej konstrukcji w oryginalnym projekcie. Decyduje moda. To ważny argument, jednak zanim zapadnie decyzja o zakupie, warto sprawdzić, czy wybrany produkt posiada odpowiednie cechy, by należycie spełnić swoją funkcję w chłodniejszym klimacie środkowej Europy.

 

KONDENSACJA PARY WODNEJ NA SZYBACH ZESPOLONYCH

Kondensacja pary wodnej na szybach zespolonych jest zjawiskiem fizycznym niezwykle kłopotliwym i będącym przyczyną nieporozumień począwszy od producenta, aż na odbiorcy kończąc. W tym miejscu musimy sobie odpowiedzieć na podstawowe pytanie: Kiedy pojawia się tak zwana „rosa” na szybie?

 

„PROJEKTOWANIE I PLANOWANIE“– PROGRAM DO PROFESJONALNEJ PREZENTACJI OFERT

Coraz częściej producenci, sprzedawcy okien, ale też architekci stają w rozmowach, szczególnie z bardziej wymagającymi klientami, przed koniecznością zaprezentowania szczegółowej dokumentacji dla oferowanych okien i drzwi, w tym np. detali, przekrojów konstrukcji czy sposobów połączeń poszczególnych elementów.

 

WARUNKI TECHNICZNE DO POPRAWY?

W 2017 r. pojawiły się nowe wymagania prawne ograniczające zużycie energii w nowo projektowanych budynkach. Następne zaostrzenie wymagań będzie obowiązywać w 2019 r. i będą dotyczyć budynków użyteczności publicznej, by ostatecznie w 2021 r. zakończyć proces dojścia wszystkich budynków do standardu nZEB.

 

EKSPORT STOLARKI Z PCW Z POLSKI

Polscy producenci okien z tworzyw sztucznych od lat spędzają sen z powiek swoim zagranicznym konkurentom. W wielu rozmowach biznesowych można usłyszeć, że firmy z Polski zdominowały cały rynek europejski. Ale czy rzeczywiście?

 

WYBRANE PRAWNE I PODATKOWE ASPEKTY TRANSAKCJI SPRZEDAŻY STOLARKI OKIENNEJ DO NIEMIEC

Polscy producenci okien i drzwi rosną w siłę. Firmy z sektora stolarki okiennej i drzwiowej z naszego kraju eksportują najwięcej w Europie. Głównym odbiorcą jest największy partner Polski w relacjach gospodarczych – Niemcy. Polski eksporter stolarki okiennej do Niemiec powinien zwracać szczególną uwagę na aspekty prawne i podatkowe dokonywanych transakcji z niemieckimi nabywcami jego produktów.

 

DELEGOWANIE DZIAŁAŃ – KLUCZOWA UMIEJĘTNOŚĆ SZEFA

Zarządzanie i kierowanie ludźmi wymaga od szefów wielu umiejętności. Jedną z kluczowych na pewno stanowi delegowanie zadań. Jest to wręcz konieczna umiejętność w przypadku szefów, którzy definiują zarządzanie jako osiąganie efektów poprzez pracę nie tylko osobistą, ale też innych ludzi. Delegowanie to również motywator pozapłacowy, jeżeli obejmuje zadania, które poszerzą zakres samodzielności i odpowiedzialności pracownika, zwłaszcza ambitnego.

 

DOM PASYWNY Z DRZWIAMI UNOSZONO-PRZESUWNYMI HST

Budynki energooszczędne i pasywne powoli stają się tematem rozważań wielu inwestorów. Mając na uwadze koszty eksploatacji budynku oraz fakt, że prawie 90% budynku powstaje ze środków kredytowych, ma to ogromne znaczenie. Powszechne opinie, że budynki pasywne są drogie, nie jest do końca prawdą.

Znajdź producenta okien

 


Zamów bezpłatną prenumeratę

 
zamow_prenumerate_profiokno_za_darmo


Kontakt z redakcją

 

W sprawach dotyczących współpracy redakcyjnej jak również reklamy na łamach Profiokno, prosimy o kontakt z redakcją pisma na adres poczty email profiokno@aluplast.com.pl lub telefonicznie, nr 61 654 34 35.