Rolety nakładane

Rolety nakładane to rodzaj rolet przeznaczonych zarówno dla budynków nowobudowanych oraz tych remontowanych, w których planowana jest wymiana okien.

rolety_ogolne_1

 

Rolety nakładane oparte są na bazie skrzyni roletowej wykonanej z PVC, nakładanej na ramę okna i jako zestaw, montowanej we wnęce okiennej. Dostęp serwisowy do wnętrza skrzynki zapewnia ruchoma klapa rewizyjna, usytuowana  zawsze od wewnątrz pomieszczenia. Po zamontowaniu we wnęce okiennej przednia (zewnętrzna) ściana skrzynki rolety zostaje zwykle ocieplona warstwą izolacyjną oraz otynkowana zgodnie ze standardem wykończenia elewacji. Ścianka skrzynki widoczna od wewnątrz pomieszczenia jest izolowana wkładem termicznym znajdującym się w jej środku na całej szerokości skrzynki. Pancerz rolety jest widoczny od zewnątrz zawsze częścią wypukłą, z charakterystycznymi rowkami biegnącymi na całej szerokości.

 

Wszystkie odmiany rolet nakładanych pozostających w ofercie aluplast posiadają standardowy profil montażowy wykonany z PVC oraz, w przypadku rolet szerokich, profil stalowy zapewniający solidne połączenie rolety z każdą ramą systemów okiennych aluplast, jak również innych producentów systemów okiennych.

NOWOŚĆ 2019: Nowa prowadnica do produkcji okien monoblock z roletą nadstawną

Aluplast opracował nowe rozwiązanie systemowe do produkcji okien monoblock z roletą nadstawną oparte o specjalnie do tego celu zaprojektowaną prowadnicę roletową. Charakterystyczne cechy tego produktu to: minimalne gabaryty zewnętrzne, gładkie i estetyczne powierzchnie czołowe pozbawione widocznych elementów mocujących oraz zaokrąglony design. Więcej informacji na stronie.

 

Rolety nakładane w ofercie aluplast dostępne są w następujących wariantach:

 

Rolety nakładane RNK/E

Rolety nakładane z elastycznym rozwiązaniem klapy rewizyjnej otwieranej od czoła, spodu lub zewnątrz skrzynki, przeznaczone pod zabudowę.

Rolety nakładane RNK/XT

Uniwersalne rolety do zintegrowania z oknem z opcją pokrywy rewizyjnej otwieranej od czoła lub od spodu.

Rolety nakładane RNK/B

System rolet nakładanych BASIC oferowany w 3 wymiarach skrzynek rolety 165, 205 oraz 245 mm z głębokością 255 mm, dostępnych w wersji z moskitierą lub bez moskitiery

Rolety nakładane RNS

Rolety nakładane z rozwiązaniem klapy rewizyjnej otwieranej od czoła skrzynki.

Rolety nakładane RNK/F

Innowacyjne, hybrydowe rozwiązanie żaluzji fasadowej na bazie skrzynki rolety nakładanej RNK/E.

Znajdź producenta okien