Budownictwo jutra
Już tradycyjnie podczas uroczystego otwarcia targów Budma miała miejsce uroczystość wręczenia Złotych Medali MTP. Kapituła konkursowa wyróżniła produkty, które wyznaczać będą trendy w branży budowlano-architektonicznej na najbliższe lata. Są to produkty, które z jednej strony cechuje duża innowacyjność, ale również ich projektowanie i rozwój odbywa się w duchu uwzględniającym aspekty środowiskowe, ergonomię i najnowsze trendy projektowe.
Bardzo cieszymy się z otrzymanego wyróżnienia i mamy nadzieję, że ENERGETO NEO będzie naszym hitem sprzedażowym, podobnie jak złoty medalista sprzed trzech lat - SMART-SLIDE – komentuje Marcin Szewczuk, Marketing Manager Aluplast sp. z o.o.. Oczywiście tym co rzuca się na pierwszy plan w przypadku systemu ENERGETO NEO jest jego atrakcyjny, kanciasty design. Mnóstwo pozytywnych komentarzy oraz spore zainteresowanie ze strony producentów i dystrybutorów potwierdzają, że może to być atrakcyjny, świeży wyróżnik w ich ofercie. Chciałbym jednak zwrócić również uwagę na szeroką kompleksowość i uniwersalność tego systemu w stosunku do wszystkich dotychczasowych naszych serii profili. W ramach tej jednej platformy możemy swobodnie łączyć ze sobą rozwiązania z uszczelnieniem zewnętrznym (AD) i środkowym (MD), zarówno w klasycznej opcji profili wzmacnianych kształtownikami stalowymi, jak również opartych na kompozytach. System ten jest doskonałym przykładem ewolucji, w której zastosowanie znalazły nasze wszystkie dotychczasowe innowacyjne rozwiązania techniczne aluplast, a przy tym dokonaliśmy kilku optymalizacji. Wydaje mi się przy tym, że ze względu na uniwersalność tego systemu, jest to doskonała propozycja zarówno z punktu widzenia technicznego, jak i ekonomicznego na sytuację rynkową, w której się znajdujemy – podsumowuje Marcin Szewczuk. A poza tym widzę tu olbrzymi potencjał w zakresie odpowiedzi na wyzwania, które przed nami stoją, takimi jak automatyzacja, optymalizacja, zwiększanie efektywności. Coraz mocniej zauważalna jest potrzeba posiadania w ofercie rozwiązań, które z jednej strony byłby rozsądną propozycją z punktu widzenia parametrów technicznych i ceny, a z drugiej strony mogłyby być swobodnie stosowane w nowych budynkach i podczas renowacji. Platforma systemowa ENERGETO NEO jest bardzo rozwojowym projektem i już wkrótce będziemy prezentowali kolejne, ciekawe rozwiązania systemowe w jej ramach.
Design...
Najnowszy system okienny ENERGETO NEO to niezwykle atrakcyjna wzorniczo propozycja dla klientów ceniących ponadczasową stylistykę. Mocne kąty i geometryczna architektura; prosty, symetryczny, kubistyczny – po prostu ponadczasowy kształt - to wyróżniki systemu. Niezwykłej lekkości i elegancji oknom wykonanym z tych profili nadają wąskie, wyraziste przylgi, które są prawie o połowę węższe niż w innych systemach Aluplast. Dwie linie stylistyczne okien: minimalistyczna, klasyczna wersja niezlicowana oraz designerska, nawiązująca do optyki systemów aluminiowych wersja zlicowana. Smukłe i wąskie profile nawiązują do aktualnych trendów projektowych. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnych folii dekoracyjnych woodec oraz aludec mamy możliwość w prosty i optymalny kosztowo sposób, uzyskania optyki okien drewnianych lub aluminiowych.
aluplast
... spotyka technologię
W ramach systemu ENERGETO NEO zastosowano szereg innowacyjnych technologii i rozwiązań konstrukcyjnych, jak np.:
- Brak konieczności stosowania stalowych wzmocnień kształtowników z PVC i zastąpienie ich wkładkami kompozytowymi z domieszką włókien szklanych, „powerdur inside”
- Wykorzystanie szyb zespolonych i technologii "bonding inside" (wklajanie szyby we wrąb skrzydła) do osiągnięcia zakładanych parametrów statycznych i cieplnych konstrukcji okiennych
- Możliwość uzyskania dalszej poprawy przenikalności cieplnej kształtowników poprzez opcjonalne wypełnianie przestrzeni niektórych komór wewnętrznych materiałami termoizolacyjnymi
- System energeto neo to jeden z niewielu na rynku systemów z tzw. „klasycznym środkowym uszczelnieniem”. Safetec inside”, czyli specjalna ekstrudowana przylga środkowa, do której mocno przylega trzecia, wewnętrzna uszczelka zapewnia lepszą szczelność całej konstrukcji, poprawia właściwości cieplne i akustyczne, jak również utrudnia wyważenie skrzydła, blokując możliwość dojścia do okuć
Nowa energia. Nowe możliwości.
Niezwykle istotnym założeniem projektowym dla serii ENERGETO NEO jest wzajemna kompatybilność profili, która pozwala na swobodne łączenie poszczególnych geometrii profili ze sobą, przy zachowaniu ich stosunkowo niewielkiej ilości. Tym samym ograniczamy ilość i stany magazynowe profili, a dajemy możliwość różnorodnych konfiguracji stylistycznych okien. Jest to odpowiedź na potrzeby związane z optymalizacją produkcji i zwiększaniem efektywności działania. Wdrożona we wszystkich systemach technologia „Multifalz” zapewnia profilom multifunkcyjność. Stosując tylko jeden kształtownik profilu możemy wybierać między rozwiązaniem konwencjonalnym ze stalą, rozwiązaniem bez stali lub ewentualnym połączeniem obu rozwiązań (np. dla wykonania konstrukcji o ponadstandardowych wymiarach).